HOT 5: Extrémně levné biotechnologické akcie se slibnou budoucností

05.09.2016 16:30 | wa pe | Diskuze

Které akcie z biotechnologického sektoru mají nyní vysokou šanci, že rychle zhodnotí Vaše investice?

Foto: University of Michigan

Jen málokterý sektor se dnes může pochlubit tak rychlým růstem jako ten biotechnologický. Výjimkou nejsou ani akcie, které za několik dní posílí o několik desítek procent. Důvodem takto rapidního růstu je už samotná povaha podnikání biotechnologických společností. Vývoj pokročilých biotechnologických léků je velmi nákladná záležitost s nejistým výsledkem. Odhaduje se, že z 250 přípravků, které se dostanou do preklinické fáze vývoje, pouze jeden jediný získá schválení Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv, a může tak vstoupit na trh. Jakmile však schválení získá a lék se vykazuje dostatečnými výhodami oproti konkurenci, značné příjmy z jeho prodeje jsou takřka zaručeny.

Biotechnologické startupy často jen s obtížemi hledají peníze pro svůj nákladný výzkum a vývoj u soukromých kapitálových společností a rizikového kapitálu, a proto se s nimi ve velké míře setkáváme na burze. Možnost rychlého růstu s sebou  nese také značné riziko, někteří analytici dokonce biotechnologický sektor označují za jednu z budoucích velkých investičních bublin.

Akciové trhy v USA mají za sebou horké léto se všemi hlavními indexy Dow Jones, Nasdaq a S&P 500 blízko svých absolutních maxim. Dobré výsledky indexy dosahují přestože mnohé fundamentální ukazatele dávají tušit, že růst stojí na vratkých základech. Investor, který by rád diverzifikoval své portfolio, tak může přemýšlet  i nad méně obvyklými, ale o to přitažlivějšími investičními příležitostmi. Vyčnívat budou mezi nimi především rychle rostoucí biotechnologické akcie.  Při jakémkoli investování platí, že byste měli dobře vědět, co kupujete, v případě biotechnologií to však platí dvojnásob. Jelikož většina investorů nemá doktorát z medicíny, analytici z 24/7 Wall St.  sestavili seznam pěti levných 

 

Sophiris Bio Inc. (NASDAQ:SPHS)

Analytici z Piper Jaffray nedávno začali pokrytí titulu s investičním doporučením „Overweight“ a cílovou cenou 7 USD. Akcie SPHS v pátek uzavřely na hodnotě 3,11 USD. Zatímco 52 týdenní obchodní pásmo akcií je vytyčeno cenou 2,96 USD a 3,29 USD,  průměrná cílová cena analytiků je ve výši 7,83 USD.

Karyopharm Therapeutics Inc. (NASDAQ:KPTI)

Analytici z Jefferies zvýšili své investiční doporučení pro akcie KPTI z „Hold“ na „Buy“ a stejně tak se zvýšení dočkala i cílová cena z 9 na 12 USD. V Jefferies věří, že tržby společnosti Karyopharm porostou díky jejímu léku na mnohočetný myelom (nádor kostní dřeně). Naposledy akcie KPTI uzavřely na hodnotě 10,62 USD. Cílová cena analytiků činí 16,30 USD a 52týdenní obchodní pásmo je ohraničeno cenou 4,83 a 19,41 USD.

Nivalis Therapeutics Inc. (NASDAQ:NVLS)

Nivalis byl nedávno jedním ze třech akciových titulů, kterým analytici Stifel nedávno předpověděli růst o 100 %. Akcie NVLS v pátek uzavřely na ceně 6,38 USD. Průměrná cílová cena analytiků je nyní 25 USD přičemž 52týdenní obchodní pásmo je v rozmezí 5,89–6,60 USD.

Array BioPharma Inc. (NASDAQ:ARRY)

Akcie ARRY si u analytiků z Jefferies nedávno udržely investiční doporučení „Buy“ s cílovou cenou 7 USD. Naposledy akcie Array Biopharma uzavřely za 3,50 USD, přičemž analytici v průměru udávají cílovou cenu 8,00 USD. 52týdenní obchodní pásmo na titulu činí 2,38–5,98 USD.

Recro Pharma Inc. (NASDAQ:REPH)

Analytici v Janney zahájili na konci srpna pokrytí Recro Pharma s investičním doporučením „Buy“ a cílovou cenou 21 USD. Páteční obchodní seanci akcie REPH zakončily na 9,46 USD.  Průměrná cílová cena analytických týmu činí 23,50 USD a 52týdenní obchodní pásmo je ohraničeno cenou 5,59 a 17,25 USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.