Hospodářská kriminalita je v USA tvrdě trestaná. Své o tom ví Bernard "Predátor" Ebbers

28.08.2016 12:28 | fa ra | Diskuze

Americký manažer Bernard Ebbers, který dnes slaví 75. narozeniny, je bývalým šéfem telekomunikační společnosti WorldCom. Za krach firmy byl v roce 2005 odsouzen na 25 let vězení, do něhož nastoupil v září 2006.

Foto: Yun Huang Yong

"Dravec" či "predátor", jak byl Ebbers pro svou tvrdost v podnikání nazýván, byl shledán vinným ze zorganizování podvodu, který dovedl gigant WorldCom k tehdy největšímu bankrotu v historii USA.

Prokurátoři pro něj kvůli obrovským ztrátám investorů požadovali trest odnětí svobody až na 85 let. Podle federálních zákonů bude muset Ebbers strávit ve vězení nejméně 85 procent svého trestu, takže na svobodu bude moci být propuštěn nejdříve v roce 2028.

Životní příběh rodáka z kanadského Edmontonu (1941) je přitom učebnicovým příkladem amerického snu. Mladík, který se po střední škole živil jako vyhazovač a mlékař, získal bakalářský titul v USA jen díky basketbalovému stipendiu. Po škole se Ebbers vydal se do světa velkého obchodu. Po neúspěšném pokusu se sítí motelů přišla v roce 1983 myšlenka založit telekomunikační společnost. Vzápětí vznikla firma LDDS (od roku 1995 pod názvem WorldCom).

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.