Home office se osvědčil

11:11 | E V | Diskuze

O alternativních způsobech v čele s home office se na trhu práce diskutuje už pár let.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Vlivem pandemických opatření si nyní mnozí z nás tenhle benefit vyzkoušeli na vlastní kůži. S jakými výsledky? Podle průzkumu společnosti Conectart1 by přes 85 % oslovených zaměstnanců chtělo v určité míře využívat práci z domova i v post-covidové době. Nezaznamenali totiž žádný pokles produktivity. Samotné callcentrum bude více fungovat online a chystá snížení kancelářské plochy až o 20 %.


Celkem 43 % oslovených pracovníků dokáže udržet na home office stejný pracovní výkon jako v kanceláři. 38 % je dokonce ještě produktivnější. Není proto takovým překvapením, že by tuhle alternativní formu chtělo přes 85 % respondentů ve své práci aplikovat i po vyřešení současné koronavirové situace. Téměř 32 % ve většině týdne (3–4 dny), 28 % by pak nejčastěji volilo 1–2 dny v týdnu. 


Průzkum realizovalo tuzemské největší kontaktní centrum Conectart, a to na základě vlastní zkušenosti, kdy vedení muselo v minulých měsících přesunout více jak 800 operátorů na home office. Díky nástrojům na měření kvality však ve společnosti zjistili, že produktivita zaměstnanců nijak neklesla. „Práce na dálku je u nás dostupným benefitem a určité procento lidí ho běžně využívá. Pomáhá nám to udržet si šikovné pracovníky, kteří tak lépe kloubí pracovní a osobní život,“ komentuje generální ředitel společnosti Conectart Petr Studnička. „Teď v době koronaviru jsme online kapacity ještě navýšili, což ale nebyl žádný problém, protože už z minulosti máme potřebné softwarové vybavení. Pracovníkům tak stačí počítač s internetem, do systému se připojí odkudkoli ze světa,“ vysvětluje. 

Úspora času i nákladů spojených s dojížděním, snazší skloubení práce s osobním životem, větší pohodlí a klid na práci, vyšší soustředění. To jsou hlavní benefity, které pracovníky lákají v rámci práce mimo kancelář. Také firmy však mohou vidět určité benefity. Například finanční úspora za pronajímané kancelářské prostory. „Ukázalo se, že online práce nám dává smysl, takže se chystáme home office zavést pravidelně a ušetřit tak na pronájmu. Vyplatí se nám to i se započítáním kompenzací nákladů a příplatků za práci z domova, které poskytujeme našim zaměstnancům už nyní. Do budoucna tak plánujeme snížit současnou kancelářskou plochu až o pětinu,“ dodává Petr Studnička.

 


1 Průzkum společnosti Conectart byl realizován prostřednictvím platformy Netquest v květnu 2020. Odpovídalo celkem 206 respondentů.

Zdroj:Martin Šemík, Surikata PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Karanténa a vzdálená práce – byla nedávná krize dostatečným impulsem něco změnit?

Ilustrativní obrázek

Nezaměstnanost stoupá navzdory dostatku volných pracovních míst, pomoci musí flexibilnější systém rekvalifikací

Ilustrativní obrázek

Každý desátý gastro podnik karanténu nepřežil

Ilustrativní obrázek

Komentář k míře nezaměstnanosti

Ilustrativní obrázek

Práce na home office se stavebním společnostem neosvědčila

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 2.7.2020Čti více
Ilustrativní obrázek

Citigroup výsledky za 2Q překonala analytické odhady

Ilustrativní obrázek

Distributora energií vyměnit nemůžete, dodavatele ano

Ilustrativní obrázek

Huawei zveřejnila hospodářské výsledky za první pololetí 2020

Ilustrativní obrázek

Pandemie přinutila Čechy změnit přístup k penězům, chystají se na „druhou vlnu“

Ilustrativní obrázek

Tempo nárůstu výdajů na léčbu diabetiků klesá, jejich počet v ČR roste

Ilustrativní obrázek

Pololetní obrat české e-commerce se meziročně zvýšil o třetinu na 83 miliard korun

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.