Hodnota akcie Alnylam se loni více než ztrojnásobila a letošní rok bude ještě lepší

21:41 | Ne Ro | Diskuze

Farmaceutická společnost Alnylam Pharmaceuticals Inc. disponuje řadou vlastních léčiv. Klinické testy vyvíjených léků pokračují a v plánu je expanze společnosti.

Ilustrativní obrázek
Foto: Idaho National Laboratory

V říjnu 2016 nicméně vypadala situace ohledně budoucnosti Alnylam opravdu bledě. Šlo o období, kdy jiné farmaceutické společnosti přestaly pokračovat ve vývoji genové technologie RNAi, zatímco společnost Alnylam v jejím vývoji dál pokračovala. Smrt mnoha pacientů způsobila přerušení vývoje jedné RNAi terapie a zpochybnila korporátní strategii Alnylam. Za určitý čas se ale karty obrátily. Koncem září společnost prezentovala pozitivní výsledky další RNAi terapie a její akcie vyletěly nahoru. Za posledních 12 měsíců ostatně více než ztrojnásobily svou hodnotu.

A co bude s Alnylam dál? Její prezident Barry Greene je přesvědčen o tom, že rok 2018 bude pro Alnylam skvělý. Chystá se uvedení nových léčiv na trh, klinické testování léčiv ve fázi vývoje a expanze společnosti. Greene věří, že se podaří uvést na trh nové léčivo každých 12 – 18 případně 24 měsíců.

Následuje přehled vyvíjených strategických léčiv Alnylam s informací o tom, ve které fázi se momentálně nacházejí:

Zdroj:Barron's
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.