Hodíme se k sobě, miláčku...? Oblíbené pořady na Netflix napoví, tvrdí studie

11:16 | wa pe | Diskuze

Internetová videotéka Netflix (NFLX) je více jak měsíc oficiálně dostupná i v České republice. V zemích, kde již působí déle, především v USA, se již stačila stát celospolečenským fenoménem. Nová studia se zaměřila na to, jak Netflix ovlivňuje partnerský život běžných Američanů. Porostou kvůli tomu jeho akcie?

Foto: Public Domain

Do jaké míry je Netflix u mladých Američanů zásadní pro jejich milostný a partnerský život nám může přiblížit nám známá funkce "ve vztahu s" ze sociální sítě Facebook. Některé mladé páry nepovažují svůj vztah za vážný, dokud se k němu veřejně nepřihlásí na nejúspěšnější sociální síti dneška.

Ve Spojených státech již stačila zdomácnět košilatá fráze „Netflix and Chill,“ která volně znamená pozvání k sobě domů na kávu s postranními úmysly. Nejnovější studie, dlužno dodat, že objednaná samotnou videotékou, staví na vzorku 1008 Američanů ve věku 18–39 let, kteří byli dotazováni, do jaké míry jsou oblíbené pořady na Netflix důležité pro výběr potenciální partnerky nebo partnera. Asi 13 % všech respondentů by pozvalo někoho na rande čistě na základě shody oblíbených pořadů, přičemž u mužů je to dokonce 34 %.

Více než polovina dotazovaných uvedla, že sdílení Netflix účtu je důležitým krokem v partnerství a 17 % by s ním raději počkalo až po zasnoubení, případně rovnou po svatbě. Svatbou to však teprve pouze začíná. Skoro tři čtvrtiny všech manželských párů nebo zadaných uvedlo, že sledování Netflix je jejich oblíbený způsob trávení volného času s partnerem.

Možná Vám závěry studie přijdou úsměvné, ale dokážete si představit něco horšího, než uslyšet v manželství po dvaceti letech při sledování televize větu „Neživíš tak nepřepínej!“ z kultovních Knoflíkářů?

 

Zdroj:forbes, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.