Hlavní indexy za Atlantikem v zeleném

08:03 | E V | Diskuze

Americké akciové indexy aktuálně registrují cca 0,3% růst při slabší obchodní aktivitě na pozadí probíhajících volbách do Kongresu, které do značné míry reprezentují náhled voličů na dosavadní politiku amerického prezidenta D. Trumpa.

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

 Všechny segmentu indexu S&P500 vykazují kladné hodnoty, nicméně opatrnost nadále převládá v technologickém sektoru, když komunikační služby (Facebook / Twitter) i informační technologie v souhrnu registrují pouze mírné zisky. Solidně si naopak dnes vedou producenti základních materiálů (+1,3%) či průmyslové společnosti (+0,9%). Navzdory růstu zůstává index „strachu“ VIX na vyšších úrovních. Dnes posiluje o více než 2% na 20,4 bodu, signalizující pokračující opatrnost a nejistotu investorů ohledně dalšího vývoje.

Pod tlakem nadále setrvává ropa, která dnes odepisuje 1,5% a posouvá se k úrovni 62 USD/b, kde se naposledy obchodovala letos v dubnu. Tzv. černé zlato ztrácí posedmé v řadě při zmírnění obav z nedostatku globální nabídky s ohledem na zmírnění exportních restrikcí pro Írán ze strany USA pro dalších 6 měsíců. Po včerejším rally ztrácí i zemní plyn (-0,7%).

V červeném se dnes obchodují též drahé kovy v čele se stříbrem, odepisující 0,9% s pohybem na 14,5 USD/oz, zlato pak oslabuje o 0,3% na 1227 USD/oz.

Mezi korporátními pohyby S&P500 dnes vidíme zajímavé dvojciferné změny. Na růstové straně se daří farmaceutické spol. Mylan (MYL) posilující o více než 18% po výsledcích  za 3. čtvrtletí, které nepotvrdily obavy investorů. I přes dnešní růst akcie v tomto roce ztrácí přes 11% a výrazně tak zaostávají za vývojem trhu. O více než 13% pak posiluje výrobce antivirového softwaru Symantec (SYMC) po spekulacích o možném akvizičním zájmu ze strany private equity spol. Thoma Bravo, zaměřující se na investice v technologickém sektoru s výraznou akviziční aktivitou v poslední době (naposledy včerejší oznámení o převzetí softwarové spol. Veracode od Broadcomu). Výrazné ztráty dnes naopak registruje poskytovatel služeb pro finanční sektor Broadridge Financial Solutions (BR), jehož kvartální report investory patrně nepřesvědčil.

Index S&P 500 +0,3 % na 2746,65 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Základní materiály +1,3 % Komunikační služby +0,1 %
Průmysl +0,9 % Informační technologie +0,2 %
Utility +0,5 % Nezbytná spotřeba +0,2 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Mylan (MYL) +18 % Broadridge Financial Solutions (BR) -12 %
Symantec Corp (SYMC) +13 % Nektar Therapeutics(NKTR) -8,3 %
Mosaic (MOS) +8,8 % Ralph Lauren Corp (RL) -5,8 %
Martin Marietta Materials (MLM) +8,0 % AmerisourceBergen Corp(ABC) -5,6 %
Advanced Micro Devices (AMD) +5,9 % Marriott International(MAR) -5,6 %
Zdroj:David Lamač, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.