Hladina cukru míří dolů, akcie Weight Watchers nahoru. Nejnovější klinická studie potvrzuje úspěšnost plánu na hubnutí.

08:51 | wa pe | Diskuze

Akcie americké společnosti Weight Watchers International Inc. (WTW) vyletěly v pátek prudce vzhůru poté, co odborníci z Indiana University School of Medicine potvrdili účinnost jejích plánů na hubnutí.

Foto: Tony Alter

 

Ať už věříte zaručeným dietám, plánům na hubnutí, programům na cvičení nebo ne, miliony lidí po celém světě každý rok zápasí s otázkou, jak se do léta dostat do plavek, což přirozeně vytváří velkou poptávku po produktech a službách spojených s hubnutím a zdravým životním stylem. Jednou ze společností, které tuto poptávku pokrývají, je i americká Weight Watchers, která se může pochlubit více jak padesátiletou tradicí a nejnověji i medicínskou studií potvrzující efektivitu jejích služeb.

Podle studie se dospělí se zjištěným prediabetickým stavem (stádium předcházející cukrovce 2. typu), kteří podstoupili speciálně upravený program Weight Watchers, vyznačovali vyšším úbytkem tělesné váhy a nižší hladinou cukru v krvi, než jedinci, jež se léčili sami pouze na základě veřejně dostupných poradenských materiálů. Závěry empirické studie naznačují, že programy Weight Watchers mohou přispět k úspěšné prevenci cukrovky u podstatné části populace se zvýšeným rizikem onemocnění.

 

 

Líbil se vám článek?
+1 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.