Hlad po kvalitních zaměstnancích roste, nejnižší nezaměstnanost je v Praze, Jihočeském a Pardubickém kraji

13:13 | B Z | Diskuze

Míra nezaměstnanosti se v ČR stále pohybuje na nízkých jednotkách procent, hlad po kvalitních a šikovných pracovnících proto přetrvává i nadále.

Ilustrativní obrázek
Foto: botticelli

Míra nezaměstnanosti se v ČR stále pohybuje na nízkých jednotkách procent, hlad po kvalitních a šikovných pracovnících proto přetrvává i nadále. Jak vyplynulo z dat Českého statistického úřadu k poslednímu červnu byla nejnižší nezaměstnanost v Pardubickém (1,66 %), Jihočeském kraji (1,74 %) a na území hlavního města Prahy (1,87 %). Jak tuto situaci řeší zaměstnavatelé, kteří otevírají nové pozice? Odpověď jsme se snažili najít v Jihočeském kraji, kde otevřelo nové callcentrum pro 40 operátorů a společnost Conectart se snaží pozice obsadit.

 

Nízká nezaměstnanost není tím nejbolavějším tématem českých firem. Největší komplikace způsobuje fluktuace. Zaměstnavatelé si musí kvalitní zaměstnance „přetahovat“ mezi sebou. Nábor nových zaměstnanců a jejich zaškolení je pro firmy časově a finančně náročné, navíc odčerpává prostředky, které by mohli investovat do inovací a rozvoje. Podle portálu Profesia.cz je nejvyšší míra fluktuace v oborech marketing, reklama a PR, v cestovním ruchu a gastro službách.

 

„Práce v call centrech je v Česku vnímána lehce negativně. My se snažíme o napravení reputace a zakládáme si na profesionalitě, dobrých vztazích na pracovišti i velmi dobrém finančním ohodnocení. Není výjimkou, že u nás operátoři pracují i více jak 10 let. Navíc jsme čím dál zajímavější i z pohledu financí, i takový student bez zkušeností si je u nás schopný při škole vydělat 30 tisíc,“ říká Petr Studnička, generální ředitel Conectart.

 

Poptávka po službách zajištění zákaznické péče obecně roste i call centra tak musí přicházet stále s novými benefity, které nakonec rozhodují o zájmu zaměstnance o konkrétní pozici. Home office a práce na dálku není jedinou výhodou, z níž mohou například pracovníci již zmíněného Conectartu těžit. Tento zaměstnavatel dále nabízí již zažité benefity jako 5 týdnů dovolené, stokorunové stravenky, výhodné telefonní tarify nebo Multisport kartu. Pak ale nabízí i řadu dalších výhod jako dny volna navíc pro samoživitelky, placený první den ve škole pro rodiče, příspěvky na nové mobilní telefony, den na svatbu nad rámec zákoníku práce, přivýdělek až 12 tisíc Kč za doporučení nového kolegy, bezplatná návštěva ZOO Praha či nejrůznější skupinové benefity v rámci spolupráce se skupinou KKCG.

 

 

Zdroj:Markéta Bednářová Surikata PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

BMW v Rakousku plánuje pozastavit výrobu řady 5

Ilustrativní obrázek

Home-office a práce odkudkoliv se brzy stane běžnou záležitostí, předpovídají odborníci

Ilustrativní obrázek

Tabákový koncern BAT se chystá propustit přibližně 2 300 zaměstnanců

Ilustrativní obrázek

Kalifornský senát schválil návrh zákona mířený proti zaměstnaneckým poměrům u P2P společností

Ilustrativní obrázek

Retailový Target hodlá najmout o 10 tis. více sezónních pracovníků o svátky než v loňském roce

Ilustrativní obrázek

Digitalizace nás neohrozí, jsme na ni připraveni, myslí si ČešiČti více
Ilustrativní obrázek

Novým předákem jihočeských kováků je Jan Janoušek z Motoru

Ilustrativní obrázek

Platy českých učitelů: Čeští učitelé jsou na platech stále biti.

Ilustrativní obrázek

78 % zaměstnanců se setkává s problémy s připojením při prezentacích. Pokročilá řešení šetří nervy a pomáhají zabránit neúspěchu

Ilustrativní obrázek

Hyundai vstupuje do podniku IONITY. Zákazníkům to přinese zvýšení praktičnosti a komfortu

Ilustrativní obrázek

Výrobce bezpilotních letadel Primoco získal licenci na obchod s vojenským materiálem

Ilustrativní obrázek

Cena ropy po víkendových útocích na saúdskoarabská ropná zařízení roste o cca 9 %

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.