Hlad po kvalitních zaměstnancích roste, nejnižší nezaměstnanost je v Praze, Jihočeském a Pardubickém kraji

13:13 | B Z | Diskuze

Míra nezaměstnanosti se v ČR stále pohybuje na nízkých jednotkách procent, hlad po kvalitních a šikovných pracovnících proto přetrvává i nadále.

Ilustrativní obrázek
Foto: botticelli

Míra nezaměstnanosti se v ČR stále pohybuje na nízkých jednotkách procent, hlad po kvalitních a šikovných pracovnících proto přetrvává i nadále. Jak vyplynulo z dat Českého statistického úřadu k poslednímu červnu byla nejnižší nezaměstnanost v Pardubickém (1,66 %), Jihočeském kraji (1,74 %) a na území hlavního města Prahy (1,87 %). Jak tuto situaci řeší zaměstnavatelé, kteří otevírají nové pozice? Odpověď jsme se snažili najít v Jihočeském kraji, kde otevřelo nové callcentrum pro 40 operátorů a společnost Conectart se snaží pozice obsadit.

 

Nízká nezaměstnanost není tím nejbolavějším tématem českých firem. Největší komplikace způsobuje fluktuace. Zaměstnavatelé si musí kvalitní zaměstnance „přetahovat“ mezi sebou. Nábor nových zaměstnanců a jejich zaškolení je pro firmy časově a finančně náročné, navíc odčerpává prostředky, které by mohli investovat do inovací a rozvoje. Podle portálu Profesia.cz je nejvyšší míra fluktuace v oborech marketing, reklama a PR, v cestovním ruchu a gastro službách.

 

„Práce v call centrech je v Česku vnímána lehce negativně. My se snažíme o napravení reputace a zakládáme si na profesionalitě, dobrých vztazích na pracovišti i velmi dobrém finančním ohodnocení. Není výjimkou, že u nás operátoři pracují i více jak 10 let. Navíc jsme čím dál zajímavější i z pohledu financí, i takový student bez zkušeností si je u nás schopný při škole vydělat 30 tisíc,“ říká Petr Studnička, generální ředitel Conectart.

 

Poptávka po službách zajištění zákaznické péče obecně roste i call centra tak musí přicházet stále s novými benefity, které nakonec rozhodují o zájmu zaměstnance o konkrétní pozici. Home office a práce na dálku není jedinou výhodou, z níž mohou například pracovníci již zmíněného Conectartu těžit. Tento zaměstnavatel dále nabízí již zažité benefity jako 5 týdnů dovolené, stokorunové stravenky, výhodné telefonní tarify nebo Multisport kartu. Pak ale nabízí i řadu dalších výhod jako dny volna navíc pro samoživitelky, placený první den ve škole pro rodiče, příspěvky na nové mobilní telefony, den na svatbu nad rámec zákoníku práce, přivýdělek až 12 tisíc Kč za doporučení nového kolegy, bezplatná návštěva ZOO Praha či nejrůznější skupinové benefity v rámci spolupráce se skupinou KKCG.

 

 

Zdroj:Markéta Bednářová Surikata PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

5 nejčastějších lží o podnikání na mateřské dovolené

Ilustrativní obrázek

Zvýšení minimální mzdy daňovým pohledem

Ilustrativní obrázek

Komentář společnosti Randstad k prosincové míře nezaměstnanosti

Ilustrativní obrázek

UBS zruší až 500 pracovních míst

Ilustrativní obrázek

Bude trh práce v roce 2020 stejně konkurenční jako vloni?

Ilustrativní obrázek

Budoucnost pracovní komunikace? Umělá inteligence bude brzy radit, jak efektivně pořádat schůzkyČti více
Ilustrativní obrázek

První klienti v Čechách si sjednali hypotéku plně online

Ilustrativní obrázek

10 důvodů, proč koupit ojeté auto v zimě

Ilustrativní obrázek

Skupina ČEZ podle informací deníku E15 zúžila seznam zájemců o rumunská aktiva

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.