Herbalife je již dlouho letadlem obrovských rozměrů

21.04.2016 18:31 | V Z | Diskuze

Whitney Tilson, správce hedgeového fondu Kase Capital, po vysílání dokumentu „Betting on Zero“, který popisuje celý spor mezi investorem a aktivistou Billem Ackmannem a společností Herbalife/Icahn, se velmi kriticky obul do společnosti Herbalife.

 „Jsem již dlouho přesvědčen, že Herbalife je pyramidovým schématem obrovského globálního rozsahu. Obyčejní lidé, investoři ani regulátor to však zatím zcela nechápou, a proto doufám, že tento dokument uvidí co nejvíce lidí,“ napsal Tilson v emailu zaslaném klientům poté, co film shlédl na filmovém festivalu Tribeca Film Festival. Bill Ackmann byl v tomto sporu obviněn z manipulace s hodnotou akcií Herbalifu, ale byl shledán nevinným v plném rozsahu.

Ve svém komentáři Tilson uvedl, že je dokument „nejsilnější v okamžicích, kdy popisuje úděl obětí.“

Na dotaz, proč již pyramidové schéma Herbalifu nebylo dávno rozprášeno, Tilson odpověděl, že:

1) Herbalife využívá velmi propracovaný a chytrý systém  

2) Herbalife (a multilevel marketingový průmysl obecně) je velmi mocný a dobře propojený

3) Zákony a regulace v tomto oboru jsou nejasné

4) Po několik desetiletí až donedávna bylo podnikání v tomto oboru charakterizováno silnou deregulací a slabou pozicí regulátorů.

„Hlavním důvodem, proč Herbalife přežívá, je podle mě to, že na rozdíl od otevřených podvodů, jako je Vemma či Burnlounge, je v systému Herbalifu i obsažen i legitimní byznys," dodal Tilson.

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.