Hedžové fondy sází na Morgan Stanley a opouští Valeant

08:10 | Miloš Kotek | Diskuze

Vrcholné americké hedžové fondy, jako například fond Third Point investora Dana Loeba zaujaly během posledního čtvrtletí roku 2015 nové obchodní pozice v Morgan Stanley (MS). Banka se připravuje omezit své náklady a přeskupit divizi dluhopisů kvůli zvýšené regulaci a nízkým výnosům.

Foto: Alan Wu

Během posledních tří měsíců zakoupil fond Third Point 3 milióny akcií, Carlson Capital zakoupil 2,2 miliónu akcií, takže nyní vlastní 2,3 miliónů akcií. Fond Adage Capital přikoupil dalších 1,6 miliónu akcií, takže nyní vlastní celkem 4,5 miliónů akcií. Tyto údaje jsou uvedeny v hlášeních pro americkou komisi pro cenné papíry (SEC).

Akcie banky Morgan Stanley v novém roce spadly o 27 procent. V lednu banka jmenovala nového manažera své divize dluhopisů Sama Kellie, aby oživil upadající výsledky. Banka se rozhodla snížit počty zaměstnanců divize dluhopisů o 25 %, protože zvýšené regulační požadavky na obchodování s dluhopisy způsobují vyšší náklady a jsou méně ziskové.

 

Hedžové fondy zasílají hlášení komisi pro cenné papíry (SEC) vždy 45 dní po konci čtvrtletí a z těchto hlášení si lze vytvořit pohled na to, kde vidí hedžové fondy investiční příležitost. V hlášení však nejsou uvedeny obchodní pozice na pokles, takže se nedá zjistit, jestli hedžové fondy sází na pád akcie. Hlášení tak neposkytuje celkový obraz toho, jak managementy fondů nahlíží na držení akcií.

Následuje seznam akcií, nebo sektorů, do kterých hedžové fondy investovaly, nebo kde ve čtvrtém čtvrtletí opustily své pozice.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.