Hazardní hráčství v rámci virtuální reality čeká do roku 2021 nárůst o 800 procent

11.10.2016 16:01 | Ne Ro | Diskuze

Hazardní hráčství v rámci virtuální reality s největší pravděpodobností vzroste o celých 800 % během následujících pěti let. Tento trend přitom povedou hazardní hráči, hrající o vysoké částky a používající technologie.

Foto: Stefan Schweihofer

Počet virtuálních hazardních sázek poroste z letošních 58,5 miliónů USD na 520 miliónů USD v roce 2021, uvádí pondělní studie z Juniper Research. Technologičtí giganti jako Samsung či Facebook si taktéž myslí, že se virtuální realita přestane se spotřebiteli mazlit. Analytici z Juniper Research předpovídají, že rozvoj virtuálního hazardu se bude týkat hlavně toho, že virtuální hazardér bude moci zažít něco podobného jako v klasickém kasinu. Očekává se, že trh s virtuální realitou bude doslova explodovat a překypovat tržbami z hardwaru - jako headsety, 360stupňové kamery a další počítačové doplňky - které mohou v roce 2021 dosáhnout více než 50 miliard USD (srov. 5 miliard USD letos), uvádí hlášení Juniper Research. Analytici z citované společnosti však jedním dechem dodávají, že by tento vzestup virtuálního hazardního hráčství mohl být zadržen jak přílišnou cenou příslušného herního hardwaru, tak i skutečností, že alespoň z krátkodobého a střednědobého hlediska by tento druh hazardérství byl přístupný jen určitému, spíše omezenému množství hráčů.

Lze tudíž předpokládat, že virtuální gamblery budou alespoň tedy na počátku tvořit převážně uživatelé chytrých telefonů s chytrými headsety, jako třeba Samsung Gear VR a top zařízení jako Oculus Rift, která musejí být zapojena do výkonnějších počítačů. Zpočátku se tedy bude jedna spíše o specializovanou klientelu, kterou budou pravděpodobně tvořit hazardní hráči, zvyklí hrát o vysoké částky, uzavírají analytici z Juniper Research.

Zdroj:cnbc, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.