Hampl by v současnosti pro záporné sazby nehlasoval

09:16 | Redakce W4T | Diskuze

Kurz české koruny se uprostřed týdne pohyboval v blízkosti kurzového závazku, nicméně se zdá, že na něj nenarážel. Centrální banka tak včera pravděpodobně výrazně neintervenovala. Zlotý i forint si včera polepšily. Polské měně pomohlo prohlášení polského vicepremiéra, které zmírnilo obavy, že plánované překlopení hypoték z švýcarských franků do zlotých sníží zisky bank. Zlotý tak posílil i přes zveřejnění nepřesvědčivých čísel z reálné ekonomiky. Zklamal průmysl, stavebnictví, průmyslové ceny i maloobchodní tržby.

 

Včera přibyl i další střípek do diskuze o záporných sazbách v Česku. Viceguvernér Mojmír Hampl prohlásil, že v současnosti by pro snížení sazeb ruku nezvedl. Podle něj přinášejí relativně málo užitku za velké náklady.

Dnešek žádná důležitá ekonomická data z regionu nepřinese. Jedinou zajímavostí zůstane zápis z posledního zasedání polské centrální banky, který by mohl více naznačit, jaký je postoj nových členů k případnému dalšímu uvolňování měnové politiky. 

Česká výnosová křivka se včera posunula o dva body nahoru po celé své délce.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.