Guvernérova verbální intervence vyvanula

08:20 | fa ra | Diskuze

Dnešní dění v regionu bude jako včera v podstatě bez ekonomických informací. Kurzy regionálních měn tedy budou muset hledat inspiraci v zahraničí.

Foto: Web4Trader

Ta přijde především v odpoledních hodinách z USA, kde budou zveřejněny údaje o maloobchodních prodejích v srpnu. Regionální měny by mohly ze špatných čísel profitovat. Koruna ovšem zůstane přilepena k hranici technického závazku 27,02 CZK/EUR. Na tu by tento vývoj neměl mít vliv.

Koruna tuto hranici těsně sledovala i během včerejška. Jednoletý forwardový kurz ovšem opět poklesl na úroveň 26,7 CZK/EUR. Pondělní slovní intervence guvernéra centrální banky Jiřího Rusnoka tak neměla dlouhého trvání. Dobrá ekonomická situace české ekonomiky, rostoucí meziroční tempo inflace a blížící se konec tvrdého kurzového závazku (konec letošního roku) vede účastníky trhu ke spekulaci dřívějšího opuštění stávajícího režimu měnové politiky, než v současné době indikuje bankovní rada ČNB (polovina roku 2017).

Obchodování s regionálními měnami bylo také bez mimořádných výkyvů. Maďarský zlotý včera po malém výletu k silnějším hodnotám asi o 0,13 % uzavřel na otvírací hodnotě 310,1 HUF/EUR. Polský zlotý na rozdíl od forintu posílil o 0,4 % a toto posílení si udržel. Den tak skončil na úrovni 4,33 PLN/EUR.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.