Google bude přísněji prověřovat zadavatele politické reklamy

20:44 | wa pe | Diskuze

Internetová společnost Google bude pečlivěji prověřovat zadavatele politické reklamy ve Spojených státech. Firma to dnes oznámila v San Francisku. V budoucnu bude vyžadovat identifikaci potvrzenou americkými úřady a informace o plátci.

Ilustrativní obrázek
Foto: Antonio Manfredonio

Rozhodnutí je reakcí na stížnosti z kampaně před prezidentskými volbami v USA v roce 2016, kdy on-line reklamu zaměřenou proti demokratické kandidátce Hillary Clintonové zadávaly ruské subjekty napojené údajně na Kreml. Některé inzeráty byly dokonce podle pozdějších analýz zaplaceny v rublech. Výraznější vliv na rozhodování amerických voličů ale podle médií neměly.

Už loni v listopadu se společnost Google zavázala, že vytvoří databázi politických reklam přístupnou všem uživatelům. K preventivním krokům nedávno přikročily i společnosti Facebook nebo Twitter, které pro přijímání reklamy zavádějí zpřísněná pravidla platná v televizi nebo dalších tradičních médiích.

Firma Google oznámila, že detailní kontrola politické reklamy bude zavedena už letos v létě. Bude tedy fungovat v listopadových volbách, kdy budou Američané rozhodovat o obsazení Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.