Goodyear je i nadále top akcie analytiků Morgan Stanley

21:20 | Ne Ro | Diskuze

Analytici z Morgan Stanley ponechávají akcie výrobce pneumatik Goodyear Tire & Rubber Co (GT), ve svém top výběru v rámci automobilového průmyslu, nicméně snižují cílovou cenu ze 46 USD na 43 USD.

Foto: W4T

Analytici z Morgan Stanley jsou zastánci byznysu Tesla Inc. (TSLA), obecně elektromobilů, samořízených aut, sdíleného cestování, spolujízdy apod. A právě v této souvislosti předpovídají, že i když se možná v budoucnu sníží počet lidí, kteří vlastní automobil, tak to ani zdaleka neznamená, že by se měla snížit poptávka po pneumatikách. Lidé sice nebudou automobily vlastnit, nicméně budou si je o to víc prý půjčovat, respektive budou si objednávat u provozovatele samořízených automobilů jízdy apod. Takže je pravděpodobné, že se v úhrnu kilometry ujedou, z čehož plyne i potřeba častého vyměňování pneumatik. Analytici dokonce předpovídají nárůst počtu celkem ujetých kilometrů respektive mil (10 biliónů mil nyní, 20 biliónů mil v roce 2030 a 30 biliónů celkem ujetých mil v roce 2040).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.