Goldman Sachs zvažuje, že začne obchodovat s digitální měnou bitcoin

20:15 | wa pe | Diskuze

Poté, co výkonný ředitel JPMorgan, Jamie Dimon označil bitcoin za podvod, se na stranu digitální měny postavila celá řada vlivných obhájců.

Foto: archiv Paralelní Polis

Podle deníku Wall Street Journal se banka Goldman Sachs nachází v rané fázi zvažování případného aktivního obchodování s bitcoinem a dalšími kryptoměnami. 

„V reakci na zájem klientů o digitální měny zkoumáme možnosti, jak v této oblasti poskytnout své služby,“ uvedl mluvčí Goldman Sachs pro deník Wall Street Journal. V případě, že by banka skutečně začala s bitcoinem obchodovat, byla by první finančních blue chip společností z USA, která by se k podobnému kroku kdy odhodlala. Pro digitální měny by to znamenalo jisté potvrzení jejich průniku do středního produ na Wall Street, což by vedlo k dalšímu podstatnému nárůstu jejich tržní hodnoty.

V minulém týdnu zase výkonný ředitel Morgan Stanley, James Gorman uvedl, že kryptoměny „nejsou podvodem“ ani nejsou „inherentně špatné. “

Nejstarší a nejznámnější kryptoměna současnosti, bitcoin posiluje od počátku roku o 360 %.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.