Goldman Sachs: Cena ropy klesla na úroveň, která postihuje měny EM

12:23 | Pet Bu | Diskuze

Pokles ceny ropy, který začal v polovině května, nabral tento týden tempo. Cena ropy Brent je pod 46 dolary za barel, což znamená nebezpečí pro měny rozvíjejících se trhů.

Foto: Henning Klokkerasen

“Díky použití regresní analýzy jsme objevili, že elasticita měn EM k ropě má tendenci měnit se v závislosti na úrovni cen. Nižší cena (typicky pod úrovní 45-46 dolarů za barel ropy Brent) souvisí s větší elasticitou měn zemí exportujících ropu (RUB, MXN a COP) a také měn širšího okruhu rozvíjejících se ekonomik. S přihlédnutím k tomu, že měny EM byl dosud proti poklesu ceny ropy relativně odolné, bychom chtěli potvrdit, že nižší ceny komodit jsou primárním rizikem pro celý komplex měn rozvíjejících se ekonomik, zvláště těch, které přinášejí vysoké výnosy,“ oznámili analytici Goldman Sachs.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.