GLS podporuje začínající podnikatelky v e-commerce

14:14 | E V | Diskuze

Balíkový přepravce GLS podpoří ženy podnikatelky v začátcích či rozvoji jejich byznysu.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

V rámci grantového programu Podnikavá žena, který od roku 2014 pořádá společnost Ženy s.r.o. ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), letos vznikne speciální kategorie eŽena roku určená pro podnikatelky v oblasti e-commerce. Tři nejlepší podnikatelské příběhy v této skupině získají poukaz v hodnotě 15 tisíc Kč na službu e-Balík Profi, která umožňuje platby přepravy pomocí kreditů, které jsou základem ojedinělého slevového systému. Zájemkyně se mohou hlásit na www.podnikavazena.cz.

 

Stále více žen si místo zaměstnání volí vlastní podnikání, které jim zaručuje vysokou míru nezávislosti v rozhodování i časovou flexibilitu. Grantový program Podnikavá žena se letos koná již po šesté a jeho cílem je finančně podpořit ženy v jejich podnikání, sdílet s nimi své zkušenosti, a případně také poskytnout potřebné poradenství. „V Česku podniká čím dál více žen. Za rok 2018 jich přibylo více než 10 tisíc a my jsme velice rádi, že jsme byli mezi prvními, kdo těmto ženám poskytl pomoc a podporu. V letošním roce jsme soutěž rozšířili o novou kategorii eŽena, takže budeme mít možnost ocenit více přihlášených projektů než v předešlých ročnících,“ říká Eva Čejková Vašková, spoluzakladatelka projektu a jednatelka Ženy s.r.o.

 

Letos se rozhodla do projektu zapojit i balíková přepravní společnost GLS, která slaví 15 let přítomnosti v České republice. Nová kategorie eŽena roku je určena pro ženy podnikající v e-commerce. V září bude z přihlášených projektů pomocí online hlasování vybráno 10 finalistek, z nichž porota následně zvolí tři vítězky, které obdrží poukaz na přepravu balíků v hodnotě 15 tisíc Kč. „Chceme těmto podnikavým ženám poskytnout rychlý a jednoduchý přístup nejen k naší české, ale i celoevropské přepravní síti, a podpořit tím začátek jejich podnikání nebo rozvoj toho stávajícího. Služba e-Balík Profi umožňuje mimo jiné i platbu kreditem, přinášejícím výhodu zejména pro drobné podnikatele, kteří mohou na zasílání balíků výrazně ušetřit,“ říká Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

 

Digitalizace hýbe světem a jsem ráda, že jsme měli možnost připravit naše podnikatele už v rámci loňského hlavního projektu Roku digitálního podnikání 2019. V letošním navazujícím projektu Roku malého podnikání 2020 se zaměřujeme právě na OSVČ a firmy do 50 zaměstnanců. Zde ženy podnikatelky neodmyslitelně patří a jsou zároveň hybnou silou pro celou spolupráci. Těšíme se, až ty nejlepší představíme a slavnostně oceníme na galavečeru Dne podnikatelů ČR, který se uskuteční na přelomu října a listopadu 2020,“ uvádí členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR Eva Svobodová.

 

K účasti v soutěži podnikatelky vybízí také Pavlína Ascher Marjaková, která provozuje úspěšný a zavedený e-shop se svou značkou M.ASCH – Be original. „Osobně soutěž Podnikavá žena velmi oceňuji, protože jakákoliv podpora podnikatelek může být velmi cenná a motivační při startu či dalším rozvoji podnikání,“ říká Pavlína Ascher Marjaková. „Před několika lety jsem stála před mnoha překážkami, přičemž jednou z nich byla například přeprava balíků. Věřím, že v letošním roce podnikatelky ocení novou kategorii eŽena roku, která vítězkám poskytne spolehlivé a profesionální služby pro přepravu balíků,“ doplňuje Ascher Marjaková.GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé, vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 270 000 zákazníků doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě”, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 45 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici více než 70 centrálních a regionálních třídicích středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 30 000 doručovacích vozidel a více než 3 500 dálkových nákladních vozidel v barvách GLS. Ve finančním roce 2018/19 GLS dosáhla obratu 3,3 miliardy eur a přepravila 634 milionů balíků.

Zdroj:Mgr. Markéta Kabuďová, allmedia4u.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Pražská burza v úvodu týdne zamířila výše

Ilustrativní obrázek

Pavel Borovička – Nemovitostní trh udrží stabilní jeho dlouhodobost

Ilustrativní obrázek

PepsiCo ve 2Q překonala analytické odhady

Ilustrativní obrázek

Preventivní údržba silnic se v ČR podceňuje, přitom je to zásadní krok ke dlouhodobým úsporám

Ilustrativní obrázek

Tuzemská aktiva innogy získala maďarská společnost MVM GroupČti více
Ilustrativní obrázek

Zlatý index: ČNB v červnu navýšila devizové rezervy o 1,2 tuny zlata

Ilustrativní obrázek

Německý DAX na úvod týdne posiluje

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region odstartoval týden růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.