GLS je potřetí generálním partnerem Do práce na kole, podpoří i akci Na kole dětem

18:18 | E V | Diskuze

Přepravní společnost GLS se již potřetí stala generálním partnerem projektu Do práce na kole.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Pomáhá tak motivovat veřejnost k využití kola či jiných ekologických způsobů dopravy do zaměstnání a zpět, a to alespoň po dobu jednoho měsíce. V pořadí již devátá celorepubliková výzva bude probíhat v květnu a zúčastnit se jí mohou jednotlivci i celé firemní týmy. GLS všem účastníkům opět rozveze startovní balíčky. Přepravce letos také podpoří nadační fond Na kole dětem cyklisty Josefa Zimovčáka, který díky své Cyklotour pomáhá onkologicky nemocným.

GLS se dlouhodobě angažuje v oblasti udržitelné logistiky a v rámci svého programu ThinkGreen se snaží neustále snižovat dopady balíkové přepravy na životní prostředí. Již tradičně se proto jako generální partner zapojí do projektu Do práce na kole, jehož letošní devátý ročník bude probíhat od 1. do 31. května. GLS všem účastníkům doručí startovní balíčky s tričkem a do výzvy zapojí i svůj cyklistický tým složený ze zaměstnanců. „Ekologická doprava je pro nás důležitým tématem, velmi nás proto těší, že se můžeme již třetím rokem podílet na tomto projektu. Rádi zviditelníme ekologické způsoby dopravy mezi širokou veřejností i mezi našimi kolegy, kterých se z české centrály loni zúčastnila zhruba třetina,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

V loňském roce se do výzvy Do práce na kole zapojilo 16 367 účastníků, kteří k dopravě využili kola, koloběžky, kolečkové brusle, anebo se dopravovali pěšky. Díky tomu se podařilo během května ušetřit přes 457 tun oxidu uhličitého. Vedle projektu Do práce na kole GLS letos podpoří také nadační fond Na kole dětem cyklisty Josefa Zimovčáka, který na vysokém kole projel například trasu Tour de France. Činností nadačního fondu podporuje léčbu onkologicky nemocných dětí. Celorepubliková charitativní akce Josefa Zimovčáka s názvem Cyklotour letos začíná svůj desátý ročník 29. května v Aši a skončí 8. června po ujetí 1291 kilometrů ve Znojmě. „Připojit se k pelotonu může každý zájemce kdekoliv během jeho trasy. Účastníci projektu Do práce na kole tak mohou v případě zájmu plynule navázat právě na Cyklotour,“ dodává Pavel Včela.

Zdroj:Roman Macháček, Allmedia4U s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Evropská komise navrhla zákaz plastových výrobků na jedno použití

Ilustrativní obrázek

McDonald’s představil plán na snížení emisí skleníkových plynů o 36 procent

Ilustrativní obrázek

Boj Číny proti znečišťování ovzduší může trasformovat celý svět

Ilustrativní obrázek

Pneumatiky vyplněné čím? Mechem? Ano, Goodyear vyvíjí ekologické pneumatiky budoucnosti

Ilustrativní obrázek

Čínský vývoz hliníku roste a vývoz oceli klesá

Ilustrativní obrázek

Změna klimatu nepředstavuje podle Chevron velkou hrozbu pro ropný průmyslČti více
Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické akciové indexy ve středu prudce vzrostly

Ilustrativní obrázek

Růstové úterý na Wall Street

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy převážně silnější

Ilustrativní obrázek

S&P 500 a Dow Jones uzavřely na kladné nule, Nasdaq rostl

Ilustrativní obrázek

Amerika po otevření posiluje

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.