Globální trhy opět sledují centrální bankéře

08:39 | fa ra | Diskuze

Na hlavní světový měnový pár v posledních dnech působí především tržní očekávání ohledně centrálních bank. Po Fedu zveřejní zápis ze zasedání i ECB.

Foto: Web4Trader

Nejzajímavějším tématem by měla být diskuze nad dopady brexitu a propadem výnosů, který ECB komplikuje její program kvantitativního uvolňování. V regionu se dočkáme jen dat z Polska, koruna by měla zůstat bez výraznějších změn.

Zápis ze zasedání ECB snad odhalí její další kroky

Po americké centrální bance dnes zápis ze svého červencového zasedání zveřejní i ECB. Pro trhy bude důležité, jak ECB zhodnotila rizika brexitu a pád výnosů na trzích, který jí zkomplikoval odkupy dluhopisů v rámci programu kvantitativního uvolňování (QE). Podle SG bude ECB muset brzy změnit parametry QE, aby vůbec našla na trhu vhodné dluhopisy k odkoupení.

Inflace v eurozóně by měla být potvrzena na 0,2 % y/y, a vzdálit se tak od deflačního pásma. Růst cen by měl během zbytku roku postupně zrychlovat k 1 % díky efektu statistické základny z loňského roku (prudký pokles cen pohonných hmot v H2 15).

Brzké zvyšování sazeb v USA je nadále nepravděpodobné

Zápis z posledního zasedání Fedu odhalil, že členové FOMC se neshodují v potřebě zpřísnit měnovou politiku. Podle analýzy SG zůstane Fed ve vyčkávací pozici, přičemž zvýšení sazeb v září je velmi nepravděpodobné a v prosinci bude záležet především na stavu ekonomiky a inflaci. Základním scénářem SG zůstává, že rizika vnějšího prostředí nedovolí Fedu zvýšit sazby dříve než v polovině příštího roku. Dolar po zveřejnění zápisu proti euru oslabil zhruba o třetinu procenta nad úroveň 1,13 USD/EUR.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.