Z vyspělých ekonomik bude dosahovat robustního hospodářského růstu kolem 2,5 % ekonomika Spojených států, a to i přes nedávné a v budoucnosti pravděpodobně i další utažení měnové politiky. Výkonnost ekonomiky eurozóny by se měla v následujících dvou letech ustálit na 1,7 %, přičemž podobné výkonnosti dosáhne i její nejsilnější ekonomika – Německo.
Solidní hospodářský růst v rámci zemí G7 by si měla udržet i Kanada a Velká Británie. Japonskou ekonomiku čeká letos zlepšení ekonomické výkonnosti na 1,2 %, které však bude vystřídáno opětovným poklesem na 0,6 % v roce následujícím. Vývoj inflace je v drtivé většině vyspělých zemí pro letošní rok očekáván stále pod obecnou 2% referenční hladinou, v roce 2017 by jí mělo dosáhnout jen několik málo zemí (Spojené státy, Kanada, Švédsko a možná i překvapivě Japonsko). Důležitou roli budou hrát stále se snižující dolarové ceny ropy a další mírné posílení amerického dolaru vůči většině ostatních měn.
Výhledy rozvíjejících se zemí zastoupených skupinou BRIC zůstávají pro následující dva roky stále nesourodé. Na jedné straně Čína a zejména Indie vykazují silnou ekonomickou dynamiku, která však u čínské ekonomiky postupně slábne k úrovni 6% růstu, na rozdíl od té mírně zesilující v Indii. Poprvé se objevují predikce cenového výhledu pro Čínu, které do konce roku 2017 předpokládají nižší než 2% cenový růst. Ostatní dvě ekonomiky skupiny BRIC, tj. Rusko a Brazílie, jsou na tom a nadále budou o poznání hůře.
Na rozdíl od Indie a Číny budou Brazílie i Rusko zažívat v letošním roce recesi a jejich růstové vyhlídky pro rok 2017 jen mírně převýší 1% hranici. Dobrou zprávou pro tyto země je, že by se jim mělo podařit v letošním a příštím roce snížit dvoucifernou inflaci k hodnotám 5-6 %.
Výhledy úrokových sazeb setrvají v eurozóně na velmi nízkých hodnotách bez náznaku, že by bylo možné předpokládat jejich růst do konce roku 2016. V případě Spojených států lze předpokládat, že během letošního roku dojde k dalšímu zvýšení úrokových sazeb, které započaly téměř po 10. letech v prosinci 2015. Americký dolar by měl dle CF v ročním horizontu mírně posilovat vůči všem sledovaným měnám vyjma ruského rublu.
Začátek roku byl na komoditních trzích ve znamení dalších cenových poklesů, zejména v reakci na oslabování čínské měny a turbulence na čínském finančním trhu, které měly negativní vliv i na vývoj globálních akciových trhů. Silný propad zaznamenala zejména cena ropy, s nejistým výhledem poptávky v Číně klesaly i ceny většiny základních kovů. Nicméně výhledy ceny ropy na základě tržní futures křivky zůstávají mírně rostoucí, na konci roku 2016 by měly dosáhnout 40 USD/b.