Glencore a Silver Wheaton se dohodly na dodávkách stříbra.

11:50 | wa pe | Diskuze

Glencore PLC ohlásil pozdě v úterý, že uzavřel dlouhodobý kontrakt o objemu 900 milionů USD o dodávkách stříbra společnosti Silver Wheaton Corp. ze svého dolu Antamina v Peru.

Dohoda je klíčovou součástí plánu ve výši 10 miliard dolarů na snížení dluhu, který společnost Glencore představila v září. Švýcarská těžařská a obchodní komoditní společnost se obtížně snaží zredukovat svůj takřka třicetimiliardový dluh za přetrvávajících obav z dalšího pádu cen jí těžených a obchodovaných komodit.

Očekává se, že finální verze dohody o průběžných dodávkách bude uzavřena koncem listopadu, uvedla společnost Glencore. Společnost dále upřesnila, že dodá 34 % veškerého stříbra vytěženého v dole Antamině, což odpovídá jejímu kapitálovému podílu v dole.

Mimo platby 900 milionů dolarů zaplatí Silver Wheaton 20% spotové ceny stříbra v čase dodání.

Na počátku září ohlásila společnost Glencore celou řadu opatření majících pojistit její úvěrový rating a zavázala se, že ke konci příštího roku sníží svou čistou míru zadlužení o třetinu na přibližně 20 miliard. Její akcie zaznamenaly dramatický vývoj, když nejdříve 28. září spadly o 29%, aby od té doby vystoupaly o více než 70%.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.