Gebrüder Weiss spouští pátou solární elektrárnu

16:16 | E V | Diskuze

Přepravní společnost Gebrüder Weiss uvedla do provozu již pátou vlastní solární elektrárnu.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gebrüder Weiss

Elektřinu dodává logistickému centru v rakouském městě Pöchlarn. „Zařízení vyrobí přibližně 1 725 megawatt hodin elektrické energie za rok,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Gebrüder Weiss se nyní spoléhá na elektřinu vyrobenou udržitelným způsobem také ve svém areálu v Dolním Rakousku. Nová solární elektrárna o rozloze 16 000 metrů čtverečních v lokalitě Pöchlarn produkuje přibližně 1 725 megawatthodin (MWh) ročně. Převážná část fotovoltaických modulů na střešní ploše pobočky byla pronajata investorům z energetického sektoru.

Samotná logistická společnost využívá na ploše 786 metrů čtverečních 462 solárních panelů. 130 000 kilowatthodin (kWh) sluneční energie za rok, které tato část zařízení vyprodukuje, odpovídá poptávce 26 čtyřčlenných domácností a znamená přibližnou roční úsporu 10 tun CO2. Tímto způsobem pokrývá Gebrüder Weiss v Pöchlarnu bezmála 25 % své denní spotřeby. „Je zřejmé, že chceme náš nový zdroj energie ve společnosti co nejlépe využít. Z tohoto důvodu budeme v budoucnu nabíjet přes den naše vysokozdvižné vozíky pomocí dobíjených baterií namísto odběru energie v noci, jak tomu bylo dříve,“ říká Bernhard Schartmüller, ředitel pobočky Gebrüder Weiss Pöchlarn.


Více než 5 000 megawatthodin elektřiny vyrobené udržitelným způsobem

Výstavba nové elektrárny trvala dva a půl měsíce. Elektřina se ze sluneční energie vyrábí také v Kennelbachu (Vorarlbersko), Maria Saal (Korutany) a Welsu (Horní Rakousko), střechy překládky a logistické sklady v Maria Lanzendorf u Vídně pak Gebrüder Weiss pronajímá solární energetické společnosti. Další dvě elektrárny jsou využívány v bavorském Memmingenu.

„V celé skupině Gebrüder Weiss je každoročně 422 000 kWh elektřiny vyprodukované udržitelným způsobem použito pro vlastní spotřebu. Celkový roční výkon našich vlastních elektráren využívajících alternativní zdroje je přitom cca. 5 200 MWh. Investice do fotovoltaické technologie je jedním z mnoha opatření přijatých naší společností ke snížení emisí CO2 a přispívá k ochraně životního prostředí,“ dodává Jan Kodada.

 

Instalace 5 922 panelů si vyžádala dva a půl měsíce stavebních prací. (Zdroj: Gebrüder Weiss)

Zdroj:Jiří Kolář, Knowcomm
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 24.6.2020

Ilustrativní obrázek

Kvalifikovaný akcionář Michal Šnobr navrhuje změnu koncepce podnikatelské činnosti ČEZ

Ilustrativní obrázek

Skupina ČEZ plánuje stavbu továrny na baterie do elektromobilů

Ilustrativní obrázek

ČEZ potvrdil úvahy o prodloužení životnosti elektrárny Dukovany až do roku 2047

Ilustrativní obrázek

Aukce namísto dotací pro OZE?Čti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysokému zájmu o zlato

Ilustrativní obrázek

Německo na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie pokračovaly v růstu, Čína představila silné PMI

Ilustrativní obrázek

Americké akcie v závěru odevzdaly podstatnou část zisků

Ilustrativní obrázek

Německo v čele s automobilkami roste, index DAX posiluje o 1,8 %

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie posílily

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.