GBP/USD – Technický výhled: Příští cíl 1,5000

13.06.2016 17:37 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Pár GBP/USD uzavřel v červených číslech v druhém po sobě jdoucím týdnu. Technicky, nejnovější pokles páru by mohl být také poháněn vybíráním zisků před hlasováním 23. června. Spojené království dne 23. června pořádá referendum, kde se bude rozhodovat, zda zůstane nebo opustí Evropskou unii.

Foto: Public Domain

Dvojice od začátku roku stále klesá, pár se noří pod významné zóny 1.4300 - 1.4330, jakož i pod vzestupný trend, který začal už v únoru. Nadcházející týden bude mít zásadní význam pro britskou libru, s několika významnými ekonomickými ukazateli pocházejícími ze Spojeného království, včetně CPI čísel a maloobchodního prodeje, to vše za měsíc květen. Kromě toho Bank of England bude mít ve čtvrtek politické setkání. Spojené království rovněž zveřejní údaje o zaměstnanosti za květen, zatímco blížící se referendum bude také obrovskou roli na volatilitě libry. Myslíme se, že musíme vidět další potvrzení předtím, než se rozhodne, že zaujatost na trhu se změnila z býčí na medvědí. Jasná bitva se odehrává pod úrovní 1.4300, ale není v této fázi jisté, kdo má navrch býci nebo medvědi. 50-SMA a 200-SMA na obou denním i 4 hodinovém grafu, i nadále poskytují významný odpor vůči cenové akci, zatímco technické indikátory se obrátil níže. Byli bychom docela neutrální k jakémukoli směrového pohybu. Dosud jsme mohli vidět libru pod dalším tlakem a hodně závisí na volbám Brexitu, s extrémními širokými pohyby, které budou běžné před referendem o EU.

GBP/USD

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.