Výstupem této schůzky bude pravděpodobně odmítnutí devalvací za účelem získání tržního podílu na světovém obchodu a ochranářských opatření. V závěrečném prohlášení by také mohla zaznít podpora fiskální politiky jako vhodného nástroje k řešení současné ekonomické situace.
Obchodování dnes bude na rozdíl od včera pod vlivem významných makroekonomických dat. Na evropské straně Atlantského oceánu budou dnes publikovány předběžné výsledky únorové spotřebitelské inflace v Německu, která by měla zaznamenat meziměsíční růst o 0,5 %, což by mělo znamenat 0,1 % y/y. Stejný údaj bude zveřejněn i ve Francii, kde by obě dynamiky měly být o 0,1 pb nižší. Harmonizovaný index spotřebitelských cen ve Španělsku by ovšem měl vykázat pokles o 0,2 % m/m, tedy -0,7 % y/y. Zpomalení meziroční dynamiky je ve všech případech důsledkem přetrvávajících nízkých cen energetických komodit. Konjunkturní indikátory důvěry Evropské komise by měly zaznamenat pokles, který bude reflektovat turbulence na finančním trhu a zvýšené nejistoty z počátku roku.
V USA bude odpoledne našeho času zveřejněn růst HDP včetně jeho struktury. Krátkodobé indikátory ukazují, že růstu ve čtvrtém čtvrtletí bude revidován na 0,2 % q/q anualizovaně, nejslabší hodnota od zimy 2014. Ostatně i další složky by měly být revidovány směrem dolů. Únorový spotřebitelský deflátor (Fedem preferovaný ukazatel spotřebitelské inflace) by měl stagnovat na úrovni 1,1 % y/y. V jádrovém vyjádření ekonomové SG očekávají růst o 0,2 % m/m, což by mělo posunout meziroční dynamiku na 1,5 %.