G20 by mělo podpořit úlohu fiskální politiky

08:39 | Redakce W4T | Diskuze

Kurz dolaru vůči euru se včera obchodoval nad hodnotou 1,10 USD/EUR  a pohyboval se na této úrovni bez nějakého výraznějšího trendu. Obchodování neovlivňovaly ani zveřejněné makroekonomické údaje, protože žádný z nich nebyl z těch velmi sledovaných. Malá aktivita byla také důsledkem očekávání ohledně zasedání ministrů financí a šéfů centrální bank zemí G20 v Šanghaji.

Foto: Public Domain

 

Výstupem této schůzky bude pravděpodobně odmítnutí devalvací za účelem získání tržního podílu na světovém obchodu a ochranářských opatření. V závěrečném prohlášení by také mohla zaznít podpora fiskální politiky jako vhodného nástroje k řešení současné ekonomické situace.

Obchodování dnes bude na rozdíl od včera pod vlivem významných makroekonomických dat. Na evropské straně Atlantského oceánu budou dnes publikovány předběžné výsledky únorové spotřebitelské inflace v Německu, která by měla zaznamenat meziměsíční růst o 0,5 %, což by mělo znamenat 0,1 % y/y. Stejný údaj bude zveřejněn i ve Francii, kde by obě dynamiky měly být o 0,1 pb nižší. Harmonizovaný index spotřebitelských cen ve Španělsku by ovšem měl vykázat pokles o 0,2 % m/m, tedy -0,7 % y/y. Zpomalení meziroční dynamiky je ve všech případech důsledkem přetrvávajících nízkých cen energetických komodit. Konjunkturní indikátory důvěry Evropské komise by měly zaznamenat pokles, který bude reflektovat turbulence na finančním trhu a zvýšené nejistoty z počátku roku.

V USA bude odpoledne našeho času zveřejněn růst HDP včetně jeho struktury. Krátkodobé indikátory ukazují, že růstu ve čtvrtém čtvrtletí bude revidován na 0,2 % q/q anualizovaně, nejslabší hodnota od zimy 2014. Ostatně i další složky by měly být revidovány směrem dolů. Únorový spotřebitelský deflátor (Fedem preferovaný ukazatel spotřebitelské inflace) by měl stagnovat na úrovni 1,1 % y/y. V jádrovém vyjádření ekonomové SG očekávají růst o 0,2 % m/m, což by mělo posunout meziroční dynamiku na 1,5 %.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.