Fortuna se stane hlavním partnerem českého fotbalu

09:00 | fa ra | Diskuze

Fortuna oznámila, že uzavřela šestiletý kontrakt s Fotbalovou asociací České republiky (FAČR) o podpoře českého fotbalu.

Foto: Web4Trader

Fortuna se tak nově stane partnerem české reprezentace, pohárů, druhé ligy a nižších soutěží. Od sezóny 2018/2019 pak její jméno ponese také první fotbalová liga. Podmínky smlouvy nebyly zveřejněny, nicméně podle vyjádření členů FAČR se jedná za zmíněné šestileté období o stovky milionů korun. V první polovině roku vzrostly provozní náklady společnosti o 16 % a tato dohoda zřejmě ještě pomůže k akceleraci tohoto růstu. Vliv na hospodaření Fortuny nelze v tuto chvíli odhadnout.

Vzhledem k tomu, že již nyní má společnost přibližně 30% tržní podíl v kurzových sázkách a značka je dostatečně v povědomí sázejících, je však podle nás tato sponzorská smlouva poměrně drahou reklamou, která nebude mít adekvátní dopad na růst tržeb.

Zdroj:J&T
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.