Fortuna s napětím očekává výsledek jednání o zdanění hazardu

13.04.2016 09:04 | fa ra | Diskuze

Do závěrečného třetího čtení v poslanecké sněmovně dnes míří nová legislativa ohledně zdanění hazardu. Zákon by měl platit od ledna příštího roku a měl by přísněji zdaňovat hazardní byznys. Kurzové sázky by se měly zdanit 25% sazbou, kasina a loterie 30 % a výherní automaty 35 %. Ve hře jsou však i pozměňovací návrhy počítající pouze se dvěma sazbami, a to buď 23 a 30 % nebo 25 a 30 %.

Foto: Web4Trader

Nový zákon by měl zároveň omezit zahraniční sázkové kanceláře bez české licence, které doposud neplatí daň, nicméně částka prosázená přes tyto zahraniční weby je zhruba totožná se sázkami přes „české“ kanceláře.

Legislativní proces není zatím u konce, zprávy tak vnímáme neutrálně. V naší analýze prozatím počítáme se zdaněním 23 % v následujících letech, což při schválené vyšší sazbě by se promítlo negativně do hospodářských výsledků.

Na druhou stranu omezení zahraničních sázkových webů by tuzemským kancelářím pomohlo.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.