Forexoví roboti pracují úspěšně pro těchto 6 startupů

16:30 | Ne Ro | Diskuze

Představujeme vám šest startupů, které využívají umělé inteligence (AI) a strategií algoritmického, automatizovaného, automatického či robotického obchodování ke generování svých zisků.

Ilustrační obrázek
Foto: Public Domain

Myšlenka zautomatizovat obchodování není vůbec nová.  Vychází z toho, že lidské emoce jako obavy či závist mají na svědomí skutečnost, že obchodování většiny lidí není ve finále úspěšné. Tyto emoce totiž naprostá většina lidí neumí na povel vypnout. Pro rozjetí vlastní úspěšné strategie algoritmického obchodování je bohužel zapotřebí relativně velký vstupní kapitál: Jednak na zaplacení nezbytného počítačového vybavení a lidských talentů, které vyvinou algoritmický obchodní systém, a jednak použití zbývajícího počátečního kapitálu na investice, které budou generovat zisky.

Předně je třeba si uvědomit, že prominentní hedge fondy vesměs strojové učení pro algoritmické obchodování již nějaký ten pátek používají. Nejlepší anualizovanou návratností investic (35 %) za posledních více než 20 let se může pyšnit Medallion Fund at Renaissance.  Bylo by však chybné se domnívat, že jelikož nejlepší hedge fondy světa umělou inteligenci a algoritmické obchodování už používají, všechny dobré příležitosti jsou tímto už vyčerpány. Nikoli. Pravdou je, že v této oblasti existují vlastně neomezené možnosti, poněvadž každá obchodní strategie je jedinečná vzhledem k tomu, jak velký kapitál za ní stojí. Pokud má nějaká firma k dispozici investiční prostředky ve výši 65 miliard USD, její strategie bude nejspíš podporovat velmi vysoké objemy obchodování. Pokud má jen pár miliónů dolarů k dispozici, bude nejspíš flexibilnější a bude moci kupovat nízkoobjemové akcie a její obchody sotva pohnou celým trhem.

Níže představujeme šest společností, které používají umělou inteligenci pro algoritmické obchodování:

Sentient Technologies

Jedna ze tří existujících aplikací této společnosti se věnuje umělé inteligenci (AI) respektive algoritmickému obchodování. Společnost stvořila bilióny AI obchodníků a posléze z nich vydestilovala jediného AI obchodníka, o němž se uvažuje, že se od Sentient Technologies odštěpí jakožto samostatná firma. Společnost Sentient získala nejvíce finančních prostředků (135 miliónů USD) ze všech známých AI startupů.

Clone Algo

Clone Algo Technologies Inc. (CATI) byla vytvořena v roce 2010 jakožto bianko společnost se spletitou minulosti. Společnopst stále doufá, že se její akcie budou moci zalistovat na Nasdaq. Představitelé Clone Algo se holedbají, že jsou 8 až 10 let oproti konkurenci napřed. Během posledních pěti let totiž utratili přes 152 miliónů USD na vývoj vlastních robotů, tak věřme, že něco pořádného vyvinuli. Společnost sídlí v Singapuru. Minimální depozit činí 10.000 USD. A na stránkách společnosti Clone Algo stojí zmínka o generování pasivního příjmu 24/6.

Alpaca

Společnost Alpaca se chlubí tím, že její platformu už používají různé investiční firmy i hedge fondy. Poněkud nabubřele však může působit věta z internetové prezentace této společnosti, v níž se dočteme, že při používání její platformy lze "pracovat z domova a vydělávat pouhým nicmeděláním tisíc amerických dolarů týdně". Společnost byla založena v roce 2013 a získala 1 milión USD startovního kapitálu na vývoj své obchodní platformy, zvané Capitalico, která umožňuje tvorbu obchodních algoritmů na základě technické analýzy. Výhodou je, že člověk nemusí ani nějak moc rozumět technické analýze. Práci za něj totiž odvede „lama“ Alpaca. Platforma umožňuje identifikaci určitých vzorců technické analýzy, které jsou vyhodnoceny jakožto medvědí či naopak jakožto býčí, a na jejich základě pak vytvoří konkrétní obchodní strategii. Komponenta umělé inteligence pomáhá rozpoznávat vzorce, hned jakmile se začnou utvářet. Zatímco stockcharts.com taktéž do určitého stupně umí známé vzorce rozpoznat, lze předpokládat, že výhodou Alpaca je především identifikace jakéhokoli uživatelsky definovaného vzorce v reálném čase.

Walnut Algorithms

Francouzský startup Walnut Algorithms byl založen v roce 2015 s počátečním kapitálem 0,446 miliónů USD, díky němuž byly vytvořeny "techniky pokročilého strojového učení s finanční expertízou ke generování investičních strategií s absolutní návratností". Poradní výbor společnosti taktéž sestává z absolutně zkušených profesionálů z oblasti investičního managementu, obchodování a kvantitativní analýzy. Společnost Walnut Algorithms plánuje spustit správu investic třetích stran již v tomto roce.

Binatix

Zjistitelná historie společnosti Binatix sahá do roku 2014. A nezjistitelná bůhvíkam. Podle jejího vyjádření je díky své obchodní strategii, využívající hloubkového učení, "slušně zisková" přinejmenším poslední tři roky.  Také společnost Binatix tvrdí, že spolupracuje s hedge fondy, které následně vyvíjejí a implementují investiční strategie, které se zakládají na technologiích Binatix.

Aidyia

Aidyia je hedge fund sídlící v Hong Kongu, který používá "umělé všeobecné inteligence" (AIG - artificial general intelligence), což je jedna z větví umělé inteligence (AI), která více napodobuje lidský mozek. V roce 2015 společnost Aidyia spustila svůj long/short fond, který obchoduje americkými akciemi a využívá při tom umělé inteligence bez lidského zásahu. Společnost je financována skupinkou investorů i vládními orgány Hong Kongu.

Líbil se vám článek?
+3 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.