Forex v nadcházejícím týdnu: jaké jsou nejlepší transakce pro dlouhou pozici pro USD?

10:51 | V Z | Diskuze

Růst amerického dolaru dosáhl fáze, v níž investoři vyhlížejí signály od politických činitelů a úřadů, aby se rozhodli, zda budou nadále zvyšovat své dlouhé pozice. Nadále zastáváme konstruktivní přístup vůči USD, ale domníváme se, že již nebude generovat nadvýnosy ve všech zemích skupiny G10.

Nejvyšší potenciál pro nadvýnosy USD může být spatřen u rizikově korelovaných a komoditně založených měn skupiny G10. Lze se domnívat, že riziková nálada na trhu bude nyní slábnout kvůli blížícímu se zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu a neustávajícímu tlakem na globální ceny komodit.

Likvidní bezpečné měny by mohly zůsta relativně odolné. Především u EUR lze očekávat konsolidaci, protože nedávné odprodeje posunuly nominální měnový kurz EUR velmi blízko komfortní zóny Evropské centrální banky a prezident ECB Draghi bude mít problém překonat již tak umírněná očekávání trhu.

JPY by se mohl potýkat s růstovým rizikem v prostředí narůstající averze k riziku. Je pravděpodobné, že trend širšího poklesu bude pokračovat a může tak ještě dojít k dosažení lepších úrovní pro dlouho pozici pro USD/JPY.

Výhled pro EUR/USD: pozvolný sestup bez parity. Nominální kurz EUR NEER by se měl navrátit do komfortní zóny ECB (letošní minimum). Parita EUR/USD ovšem není naším základním scénářem.

 

USD – Pokud nebudou údaje o inflaci příští týden výrazně pod očekáváními, předpokládáme omezený vliv na výhled pro kurz a měnu.

EUR – Nelze vyloučit riziko korekce směrem vzhůru, protože tržní ohodnocení počítá s kvantitativním uvolněním i snížením úrokové míry.

GBP – Údaje o maloobchodním prodeji, které budou publikovány příští týden, pravděpodobně nepovedou ke zvýšení kurzu.

JPY – Nadále se domníváme, že Bank of Japan před lednem neuvolní svou měnovou politiku. JPY proto bude poháněn rizikovou náladou.

XAU – Ceny zlata budou ovlivňovány nestálou rizikovou náladou. Setrvale silný americký dolar pravděpodobně zamezí růstu.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.