Forex analytik ze SocGen poukazuje na korelaci mezi GBP a výnosy britských dluhopisů

11.01.2017 19:01 | Ne Ro | Diskuze

Analytik Kit Juckes ze Societe Generale poukazuje na aktuální jasně patrnou korelaci mezi hodnotou britské libry a výnosy státních dluhopisů Velké Británie.

Foto: W4T

Výnosy od počátku roku dále klesaly až k aktuální hodnotě -1,9 %. Juckes se ptá, zdali je až tak důležité, že ekonomika Velké Británie si vede navzdory výhledu odchodu z EU lépe, než se čekalo, když stát investorům, kteří financují jeho deficit běžného účtu ve výši 6 % HDP, nabízí záporný výnos?

Juckes se domnívá, že další oslabování britské libry ve dvanácti měsících je nepravděpodobné, jelikož podle něj současné nízké výnosy britských státních dluhopisů nejsou udržitelné a patrně budou růst.

Tak dlouho, dokud zůstanou výnosy britských státních dluhopisů v negativním teritoriu, je možné doporučit na GBP/USD krátké pozice, avšak s velmi striktním limitním příkazem na hodnotě 1,23 z důvodu vysokého rizika, dodává analytik.

Zdroj: Societe Generale

Zdroj:efxn, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.