Fondy Templeton prodaly podíl ve Fortuně!

11:17 | Ka Ří | Diskuze

Kyperská společnost Fortbet Holdings, spadající pod skupinu Penta, se výrazně přiblížila plnému ovládnutí sázkové společnosti Fortuna. Svůj podíl ji totiž nakonec prodal i hlavní minoritní akcionář. Učinil tak před reportem loňských hospodářských výsledků, které Fortuna zveřejní ve čtvrtek 15. března.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Společnost Fortuna v regulatorním hlášení uvedla, že ji hlavní akcionářem Fortbet informoval o získání více než 5,5 milionu akcií Fortuna. Dle zprávy se má jednat o všechny akcie sázkové společnosti, které vlastnily fondy Franklin Templeton Investments.

Analytik Jiří Zendulka k transakci uvádí: Společnost Fortbet díky tomu navýšila svůj podíl ve Fortuně již na 95,84 %, když prodané akcie fondů Templeton představovaly podíl 10,61 %. Fortbetu se tak otevřela cesta k vytěsnění minoritních akcionářů. Vidina některých akcionářů, že po rozhodnutí o delistingu z pražské a varšavské burzy si „růstové akcie“ ponechají s možností obchodování na burze RM-Systém, se tak pomalu rozplývá. Očekávám ze strany Fortbet v nejbližší době svolání mimořádné valné hromady, rozhodnutí o vytěsnění a v závislosti na rychlosti posvěcení transakce ze strany regulátora možná již v letních měsících dokonání celého procesu. Neznámou zůstává jen cena vytěsnění, kterou musí určit posudek“.

Fortuna - firma za 10 miliard

Právě i jen cena transakce mezi Fortbet a fondy Templeton zůstává neznámou, jelikož nebyla zveřejněna. Vzhledem k tomu, že hlavní minoritní akcionář nechtěl kývnout ani na navýšenou nabídku posledního odkupu za 182,50 korun, musela být cena logicky vyšší. Akcie Fortuna v pátek na pražské burze uzavřely na 195 korunách. Pokud by například fondy Templeton prodaly za tuto cenu, Fortbet jim musel v pátek vyplatit téměř 1,1 miliardy korun.

Akcie Fortuna zaznamenaly své historické maximum o den dříve, když se v průběhu dne vyšplhaly na pražské burze až na 199 korun. V ten okamžik trh ocenil sázkovou společnost již na 10,35 miliardy korun.

Zdroj:redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.