Firmy často neumějí využívat svá data jako relevantní podklad pro rozhodování

14:14 | E V | Diskuze

Kvalitní analýza dat se stává ve stále nevyzpytatelnějším ekonomickém prostředí jedním z nejdůležitějších podkladů pro řízení firem.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gopas

Konference Power BI Day nabídne ucelený informační servis, který pomůže účelně využívat firemní data jako relevantní podklad pro rozhodování a vytvářet atraktivní reporty.

Mnoho podniků se potýká s problémem, jak z datové analýzy získat maximální ekonomický užitek. Podle výzkumné společnosti Gartner jen asi pětina analytických výstupů přispívá ke tvorbě obchodní hodnoty. Připravit analytický projekt nebo založit analytické oddělení je jedna věc, ale získávat opakovaně z analytických výstupů reálný užitek je něco zcela jiného.

Jak tedy zvládnout vytěžení vlastních dat a kvalitní reporting snáze a efektivněji? Pro příznivce i odpůrce dat a jejich analýz, kteří přeci jenom chtějí zjistit více, připravila Počítačová škola GOPAS na 13. dubna 2021 konferenci Power BI Day 2021 ONLINE.

Konference Power BI Day je určená pro ty, kteří potřebují vytvářet reporty a vizualizovat data, tedy především datové analytiky a finanční manažery. Dále pro projektové manažery, kteří jsou otevření novým způsobům řízení projektů, ale i pro všechny, kteří si chtějí sami vytvářet reporty. Chybět nebudou ani informace pro Power BI vývojáře a ty, kteří se chtějí certifikovat na Power BI,“ vysvětluje Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy GOPAS.

Jak je u odborných konferencí Gopasu dobrým zvykem, nepůjde o suchopárné přehledy nebo marketingové prezentace. Na reálných příkladech z praxe a skutečnosti odpovídajících datech budou přednášející demonstrovat užitečné postupy a vysvětlovat využití Power BI nástrojů. Na konferenci se účastníci mimo jiné dozvědí, jak získat přehledné řešení každodenního reportingu ve firmě, mít po ruce reporty i aktuální data kdykoli je potřebujete. Dále zjistí, jak transformovat firemní data na obsáhlé vizuály, jejichž širší využití umožní soustředit se na to, co je pro firmu předmětem podnikání. Jednotlivé přednášky se také zaměří na limity Power BI s ohledem na serverové služby, vytváření finančních reportů v projektech s velkým množstvím dat nebo na to, jak lze pomoci DAX dělat reporty dynamičtější a graficky názornější.

 

Konference Power BI Day se uskuteční v úterý 13. dubna 2021 v on-line podobě. Účastníci tak budou mít ještě týden po jejím uskutečnění přístup do archivu všech přednášek.

 

 

O společnosti GOPAS, a. s.

Počítačová škola GOPAS je největším poskytovatelem školení v oblasti informačních technologií na českém i slovenském trhu. Ročně absolvuje odborné kurzy téměř 30 tisíc studentů, z nichž většinu tvoří specialisté IT. I přesto, že působí na poměrně malém trhu, patří GOPAS k jedněm z největších poskytovatelů IT školení v Evropě.

Zdroj:Markéta Ciňková ASPEN.PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Moneta: Aktivistický akcionář Petrus Advisers do dozorčí rady navrhuje vlastní protikandidátku

Ilustrativní obrázek

Budoucnost nemocnic je v lepším time managementu

Ilustrativní obrázek

Výsledky Goldman Sachs za 1Q převálcovaly očekávání, investiční banka těžila z rušného obchodování

Ilustrativní obrázek

Banka JPMorgan reportovala výsledky za 1Q, výnosy a zisk na akci překonaly nejvyšší analytický odhad

Ilustrativní obrázek

Export roste, stoupá zájem o české IT technologie a e-commerce

Ilustrativní obrázek

Microsoft potvrdil koupi společnosti Nuance za 19,6 mld. USDČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Německá burza zahajuje mírným růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.