Firma Fri-Service přešla na automatické zpracování faktur

15:40 | E V | Diskuze

Společnost Fri-Service Czech, která projektuje, dodává a servisuje chladicí, mrazicí a nářezové stroje pro maloobchodní prodejny či gastro segment, přešla na nástroj pro automatické zpracování přijatých faktur.

Ilustrativní obrázek
Foto: GRiT

Díky nástroji Invoice Flow od společnosti Grit ve Fri-Service nemusejí skenovat papírové dokumenty a šetří na nákladech 40 000 Kč měsíčně. Externí účetní firmě pak odpadla rutinní práce s přepisováním dokladů.


Nástroj Invoice Flow ve firmě Fri-Service zpracovává faktury tím, že automaticky vyčítá údaje z hlavičky přijatých faktur a ty nahrává do informačního systému. Účetní z externí firmy tak nemusí údaje z každé faktury ručně přepisovat, ale pouze kontrolují, zda nástroj vytěžil data správně, a udělají případné korekce. 

„Zavedení tohoto nástroje pro nás mělo dva pozitivní efekty. Zmodernizovali jsme s dodavateli doručování faktur a posíláme si je pouze elektronicky. A zadruhé jsme ušetřili práci účetní firmě. Pokud by se všechny faktury zpracovávaly do našeho účetního softwaru nadále ručně, stálo by to externí účetní víc rutinní práce a nás vyšší náklady. Bavíme se přibližně o 40 000 korunách měsíčně,“ říká Jiří Šilhánek, finanční ředitel Fri-Service. 

Specialista na chladírenskou a mrazírenskou techniku má dnes téměř 1 000 dodavatelů a každý měsíc zpracuje stejný počet dokladů. Nástroj na automatizaci firmu zbavuje velkého množství zbytečné práce. „Dříve nám většina faktur chodila poštou a byl potřeba zaměstnanec, který se téměř celou pracovní dobu věnoval zpracování přijatých faktur a jejich převedení do elektronické formy. Jsme rádi, že dnes už nikdo takovou práci dělat nemusí,“ dodává Šilhánek. 

Invoice Flow ale nepomáhá jenom společnosti Fri-Service, užitek z něj má také její externí účetní firma Auditor. Účetní nemusí údaje z každé přijaté faktury ručně přepisovat do informačního systému, ale pouze kontrolují, zda systém vytěžil data správně. „Upřímně jsme ze začátku měli strach, zda ten nástroj přepíše data z faktur správně a zda s tím ve výsledku nebude ještě víc práce než dříve,“ přiznává Markéta Čáslavská, hlavní účetní firmy Auditor. 

„Tyto obavy se ale po čase ukázaly jako liché. Systém funguje spolehlivě a většinu faktur vytěží správně. Nemusíme se tak zdržovat rutinní a nezáživnou činností, vytěžené faktury jen zběžně kontrolujeme a v ojedinělých případech korigujeme,“ dodává Čáslavská. Auditor se díky úspoře času může věnovat odbornějším činnostem, případně obsloužit více klientů. 

Samotné nasazení nástroje Invoice Flow do firmy bylo otázkou několika týdnů. Fri-Service první kroky k nasazení rozjela v květnu a v půlce července spustila ostrý provoz. „Po úvodním odladění můžu říct, že na konci prázdnin už všechno fungovalo na 100 %. A oceňuji, že v Gritu jsou pořád na příjmu,“ uzavírá Šilhánek.

Zdroj:Zuzana Lazarová, GRiT
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Vyjádření generální ředitelky AURES Holdings (AAA AUTO) ke čtvrtečnímu otevření poboček

Ilustrativní obrázek

Facebook koupil softwarovou společnost Kustomer

Ilustrativní obrázek

General Motors omezuje partnerství se společností Nikola, jejíž akcie prudce oslabují

Ilustrativní obrázek

Společnost Biogen Inc. podepsala dohodu o společné výrobě léků se Sage Therapeutics

Ilustrativní obrázek

PFNonwovens o měsíc odkládá valnou hromadu, na které chce vytěsnit minoritáře

Ilustrativní obrázek

Vliv pandemie na trendy v HR a fungování firemČti více
Ilustrativní obrázek

Jednání zemí OPEC bylo odloženo o dva dny

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela růstem

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie dnes rostly

Ilustrativní obrázek

Světové akcie se v listopadu přibližují k historicky nejlepšímu měsíčnímu výsledku

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po zahájení obchodování na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy uzavřely pondělní obchodování ve značných ztrátách

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.