Filipíny chtějí podpořit obchodování s pesem, zvažují změnu omezení

09:42 | V Z | Diskuze

Filipínská centrální banka vyhodnocuje omezení, kterým podléhá obchodování s filipínskou měnou. Zvažuje zvýšení limitu ve výši 10 000 pes (212 dolarů) na dovoz a vývoz hotovosti přes hranice. Banka usiluje o zvýšení obchodování s touto jihoasijskou měnou. Napsala to agentura Bloomberg.

Foto: Public Domain

 

„Pokud zjistíme, že existují omezení bránící čilému přeshraničnímu obchodování, budeme se těmito omezeními zabývat,” uvedl viceguvernér filipínské centrální banky Diwa Guinigundo v rozhovoru 4. prosince. Banka se podle něj bude řídit doporučeními oddělení pro mezinárodní operace.

Filipínské peso letos ztratilo 5 %. Tento pokles je však nižší než u indonéské rupie a malajského ringgitu. Obě tyto měny se propadly o více než 10 %.

Guvernér filipínské centrální banky Amando Tetangco v únoru uvedl, že průhlednost a flexibilita směnných transakcí umožňují trhu lepší plánování. Zkušenost podle něj ukazuje, že transparentní politika pomáhá centrální bance lépe zvládat vnější zranitelnosti.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.