Fed přinesl volatilitu, ale žádný nový impuls

08:36 | fa ra | Diskuze

Včerejší vývoj měnového páru eura vůči dolaru poznamenalo zasedání americké centrální banky. Ve výsledku se ale projevilo pouze dočasným zvýšením volatility, žádná změna v trendu se nekonala. Protože ani z tohoto zasedání brzké očekávání zvýšení dolarových úrokových sazeb nevzešlo, mírně si ve výsledku polepšilo euro. Američtí centrální bankéři opět pozitivně ohodnotili vývoj samotné americké ekonomiky, zejména trhu práce.

Foto: 401(K) 2012

Zdá se, že výkonnosti americké ekonomiky v prvním čtvrtletí nepřikládají díky problémům se sezónním očištěním zásadní význam. Nicméně vnější prostředí představuje z jejich pohledu stále riziko, i když ve srovnání s počátkem roku došlo k jeho zmírnění. Američtí centrální bankéři budou i nadále „bedlivě monitorovat inflační indikátory a globální ekonomický a finanční vývoj“. Dokud nebudou vnímat situaci jako vyváženou, zvýšení sazeb se zřejmě nedočkáme. I nadále se domníváme, že by k tomu mělo dojít až na konci letošního roku.

Dnešní den přinese celou řadu zajímavých čísel z obou stran Atlantického oceánu. Poklud jde o evropská data, pozornost bude směřovat k datům z Německa. Ekonomové SG očekávají za duben mírný nárůst absolutního počtu nezaměstnaných (o 5 tisíc po sezónním očištění), trh čeká nulovou změnu. Míra nezaměstnanosti (po sezónním očištění) by pak měla stagnovat na březnových 6,2%. Ještě zajímavější budou předběžná dubnová inflační čísla z Německa.

Obáváme se, že meziroční růst německých spotřebitelských cen spadne dle národní metodiky na nulu, harmonizovaná inflace pak do záporného teritoria, když očekáváme -0,2 % y/y po březnových +0,1 % y/y. Pouze indikátory důvěry Evropské komise by měly naznačit určitou stabilizaci situace po slabém úvodu roku. Z pohledu eura se tedy moc povzbudivá data neočekávají. Ovšem ani z dolarové strany to pro dnešní den nevypadá nejlépe. Publikován totiž bude první odhad amerického HDP za Q1 16. Očekáváme v podstatě kladnou nulu (+0,2 % meziročně anualizovaně), a to i kvůli výše diskutovaným sezónním faktorům.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.