FED ponechá sazby beze změny na úrovni 0,25 - 0,5 %

21.09.2016 08:09 | fa ra | Diskuze

Jedinou událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky. Ta však ponechá úrokové sazby s největší pravděpodobností beze změny.

Foto: Federalreserve

Pozornost trhu se tak zaměří na případné změny v její rétorice, popřípadě na medián úrokových sazeb, který se zřejmě posune směrem dolů.

Euro vyčkává na zasedání americké centrální banky

Podle ekonomů SG i podle konsenzu trhu ponechá FED dnes úrokové sazby beze změny na stávající úrovni 0,25 – 0,5 %. Pozornost trhů tak zřejmě bude směřovat na změny v rétorice americké centrální banky a také na její novou ekonomickou prognózu, která bude zahrnovat i medián vývoje úrokových sazeb. Podle ekonomů SG vyhodnotí FED bilanci rizik spojenou s ekonomickým výhledem jako téměř vyrovnanou, což by mělo otevřít cestu prosincovému zvýšení úrokových sazeb.

Pokud jde o medián úrokových sazeb, zde se výhled posune zřejmě směrem dolů. Zatímco červnový medián počítal ještě se dvojím zvýšením sazeb v letošním roce, nový medián bude podle SG předpokládat pouze jedno. V letech 2017 a 2018 pak bude počet zvýšení sazeb revidován z červnových třech na dva. Nově bude medián také zahrnovat výhled na rok 2019. Ten bude podle SG počítat se třemi „hiky“. Pokud jde o novou ekonomickou prognózu, výhled pro HDP může být revidován mírně směrem dolu (k 1,6 % v letošním roce).

Data z amerického trhu nemovitostí včera výrazně zklamala. Počet nově zahájených staveb v srpnu propadl o 5,8 % meziměsíčně, přičemž nepříjemně překvapil i počet vydaných stavebních povolení. Ten místo očekávaného růstu o 2,3 % m/m skončil poklesem o 0,4 % m/m. Kurz USD/EUR však na data nijak nereagoval a ve srovnání pondělním obchodováním skončil v podstatě beze změny (1,118 USD/EUR).

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.