Facebook nafukoval své statistiky sledovanosti videoreklamy. Nic zásadního se nestalo, jsou přesvědčeni analytici

21:28 | wa pe | Diskuze

Včera po skončení obchodování oznámila společnost Facebook (FB), že kvůli chybě měření uváděla o 60 až 80 % delší průměrnou dobu sledování videoreklamy na své sociální síti.

Foto: Brian Solis

Facebook odvozuje více jak 90 % svých příjmů z reklamy, dalo by se proto předpokládat, že reakce trhů budou výrazné. Akcie FB ztrácely po skončení včerejšího obchodního dne 2 % a dnes dále pokračují v oslabování o 1,5 %.

Analytici se shodují v názoru, že kauza nebude mít vážnější dopady na příjmy společnosti. V Cowen Group zopakovali své investiční doporučení „outperform“ s cílovou cenou 150 USD a prohlásili, že nový způsob měření má jen „definiční dopady“ a neovlivní oblíbenost sociální sítě ani u uživatelů, ani u zadavatelů reklamy.

Ani vyhlášený medvěd na akciích Facebook, Andrew Left z Citron Research nepovažuje závádějící údaje o sledování reklamy za zásadní důvod k prodeji. Jeho doporučení krátké pozice na titulu FB se opírá o přesvědčení, že do dvanácti měsíců začne klesat počet aktivních uživatelů sítě, což u akcií Facebook, které jsou zařazeny do většiny portfolií hedge fondů povede k výraznému výprodeji.

Průměrná cílová cena analytiků pro akcie Facebook činí 155,50 USD, zatímco 43 analytických týmů doporučuje akcie nakoupit, 6 radí titul držet a pouze 1 prodat.

Zdroj:SA, Bloomberg, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.