Facebook dá svým uživatelům větší kontrolu nad zobrazovanou reklamou

09.08.2016 17:47 | wa pe | Diskuze

Největší sociální síť dneška Facebook (FB) spoléhá z velké části na příjmy z reklamy, vzrůstající počet uživatelů, který reklamu pomocí speciálního softwaru blokuje, je tak pro ni pochopitelně znepokojující.

 

Facebook se rozhodl zakročit proti rušivé reklamě, která by mohla odrazovat uživatele a zavede možnost nastavení si reklamních preferencí, uživatelé tak dostanou možnost rozhodnout, jaký druh reklamy chtějí vidět a bez které se rádi obejdou.

Jeden z viceprezidentů společnosti, Andrew Bosworth prohlásil: „Facebook je podporován skrze reklamu, která je nedílnou součástí zážitku z používání sociální sítě, ne něčím navíc.“ Společnost se posledními kroky snaží smazat hranici mezi uživateli vytvářeným obsahem a placenou reklamou na sociální síti, tak aby bylo obojí vnímáno jako její přirozená součást.

Zdroj:SA
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.