Export zemního plynu z USA čeká v několika přístích letech výrazný růst. Kam nasměrovat investice?

09:57 | wa pe | Diskuze

Pokud má administrativa prezidenta Trumpa splnit své předvolební sliby v otázce vzniku nových pracovních míst a snížení obchodního deficitu, produkce a export zemního plynu v USA budou i nadále na vzestupu. Jaké příležitosti to představuje pro Vaše investice?

Foto: Shell

Na soustavný vzestup poptávky po zkapalněném zemním plynu sázejí také v Miller/Howard Investments, kde již od roku 2011 nabízejí klientům strategii dlouhodobých investic do energetického sektoru v USA. Od roku 2015 strategii nabízejí také v rámci podílového fondu zaměřeného především na těžbu, zpracování a distribuci zemního plynu pod názvem Miller/Howard Drill Bit to Burner Tip Fund. V současné době fond spravuje asi 6,2 milionu USD svých klientů, zatímco v rámci energetické strategie společnost nakládá s 220 miliony USD. 

 „V krátkodobém časovém horizontu je to cena ropy, která rozhoduje o investičním sentimentu a přílivu kapitálu do energetického sektoru, avšak v dlouhodobém horizontu jsou výnosy závisle na jiných faktorech, v tomto případě dlouhodobý trend v rámci zemního plynu,“ uvedl investiční manažer fondu, Michael Roomberg.

Také Energetická informační agentura v USA předpokládá výrazný růst exportu zemního plynu a to i v případě, že cena ropy zůstane na nízkých úrovních. Odběrateli by měli být v budoucnu tradiční importéři jako Japonsko, Korea, ale také Čína a Indie. Pozadu by neměla zůstat ani Evropa, kde je zemní plyn preferován jako ekologicky šetrnější fosilní palivo. Druhým důvodem pro zvyšující se import LNG z USA je poté snaha evropských zemí zbavit se své dosavadní energetické závislosti na Ruské federaci.

zdroj: Energetická informační agentura (EIA)

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Černé zlato přítěží

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Cena ropy roste po útoku na íránský tanker

Ilustrativní obrázek

Zásoby US ropy opět vzrostly, fundamenty na libře nejsou jednoznačné

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.