Expert na daně a rodinné firmy Zenon Folwarczny nastupuje do poradenské sítě BDO

13:41 | E V | Diskuze

Mezinárodní poradenská společnost BDO má novou posilu do expertního týmu daňových specialistů.

Ilustrativní obrázek
Foto: BDO

Na pozici partnera nastoupil 1. června 2020 Zenon Folwarczny, uznávaný odborník na české i mezinárodní daně z příjmu právnických osob a také expert na rodinné firmy. V BDO se bude starat o rozvoj služeb zejména pro středně velké společnosti, na které se poradenská síť specializuje. BDO poskytuje též služby z oblasti auditu, účetnictví nebo IT consultingu. 


Nástupnictví v rodinných firmách v Česku

Do profesního života Zenona Folwarczného patří daňové poradenství pro vlastníky firem, restrukturalizace podniků, pomoc podnikatelům se změnou obchodních modelů, daňový odpočet na výzkum a vývoj apod.

„Dlouhodobě se zabývám rodinnými firmami, zejména pak strategickými otázkami jako nástupnictví a související agenda – například jen zhruba třetině podnikatelů se podaří předat firmu v rámci své rodiny. Na trhu je zároveň velká poptávka po poradenství při majetkovém plánování a nástrojích pro řízení rodiny a majetku (rodinná rada, ústava atd.),“ říká Zenon Folwarczny, nový partner poradenské sítě BDO. 


Vzdělání a koníčky

Zenon Folwarczny vystudoval Vysokou školu ekonomickou ve Varšavě a postgraduální program v mezinárodním daňovém právu (LL.M.) na Vídeňské ekonomické univerzitě, je držitelem diplomu z mezinárodního účetního výkaznictví (DipIFR). Je členem Komory daňových poradců ČR, Sekce daně z příjmů právnických osob a sekce mezinárodního zdanění a cel. Hovoří plynně česky, polsky a anglicky. Před nástupem do BDO pracoval v PwC, kde byl zodpovědný za služby pro privátní klientelu.

 

 

Každý pátý zaměstnanec BDO má profesní certifikát

Poradenská síť BDO zaměstnává v Česku více než 450 odborníků, z toho 32 auditorů zapsaných při Komoře auditorů ČR, 36 daňových poradců zapsaných při Komoře daňových poradců ČR a 6 znalců jmenovaných soudem. „Skoro každý pátý zaměstnanec má důležitý profesní certifikát, což je na poradenském trhu v Česku důležitý klientský benefit. Posílení odborné kapacity a know-how v daňové oblasti nám přinesla lednová fúze s Moore Stephens,“ uzavírá vedoucí partner BDO Miroslav Jandečka.

Zdroj:Radek Václavík, Botticelli
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Karanténa a vzdálená práce – byla nedávná krize dostatečným impulsem něco změnit?

Ilustrativní obrázek

Nezaměstnanost stoupá navzdory dostatku volných pracovních míst, pomoci musí flexibilnější systém rekvalifikací

Ilustrativní obrázek

Každý desátý gastro podnik karanténu nepřežil

Ilustrativní obrázek

Komentář k míře nezaměstnanosti

Ilustrativní obrázek

Práce na home office se stavebním společnostem neosvědčila

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 2.7.2020Čti více
Ilustrativní obrázek

Německo otevřelo v plusu, v záporu pouze Continental

Ilustrativní obrázek

Pražská burza v plusu

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 15.7.2020

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region se ve středu obchodoval smíšeně

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 15.7.2020

Ilustrativní obrázek

Německý DAX ztrácí 2 %

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.