Evropská unie omezuje CFD obchody na forexu a zakazuje binární opce pro retailové investory

13:38 | wa pe | 1 komentář / 1 nový

Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) dočasně zakázal nabízení binárních opcí pro retailové investory a nařídil maximální výši páky u CFD produktů.

Ilustrativní obrázek
Foto: Allan Ajifo

Podle ESMA binární opce vedou u retailových investorů ke konzistetním ztrátám, zakazuje proto jejich propagaci, distribuci a prodej. V případě CFD produktů ESMA stanovuje horní limit páky pro retailové investory na 30:1 pro hlavní měnové páry a 2:1 pro obchody s kryptoměnami. Komodity kromě zlata budou moci být obchodovány s pákou 10:1, zatímco jednotlivé akciové tituly budou moci nabízet páku až 5:1.

ESMA také hodlá zavést garantovaný limit ztráty pro retailové investory, omezit pobídky k obchodování s CFD a vynutit standardní varování před riziky obchodování. Opatření budou v plastnosti tři měsíce, po kterých se rozhodne o jejich další platnosti.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
A trading bude zase jenom pro bohaté. Děkujem EU, hlasuji pro vystoupení.
Vstoupit do diskuze

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.