Euro ztratilo své zisky ze začátku týdne

08:23 | fa ra | Diskuze

Během včerejšího odpoledního obchodování euro ztratilo své zisky proti dolaru ze začátku týdne a oslabilo o přibližně o půl procenta. Dnes ráno zahajuje na úrovni 1,126 EUR/USD. Ačkoliv jsme včera byli svědky dvou vystoupení jak prezidentky Fedu, tak prezidenta ECB, pohyb na devizových trzích se nedá přičíst prohlášením ani jednoho z nich. Svou roli sehrála spíše nervozita na finančních trzích před čtvrtečním referendem o setrvání Velké Británie v EU.

Foto: Web4Trader

Vystoupení Janet Yellen před americkým senátem nepřineslo nové informace. Fed podle ní bude pokračovat v opatrném zvyšování sazeb. Záležet bude hlavně na pokračování růstu pracovních míst a inflace. Prezidentka Fedu se vyjádřila i k případnému Brexitu. Podle ní by to byl výrazný zásah pro Velkou Británii i pro celou Evropu. Ovlivnil by i finanční podmínky a tím i výhled pro americkou ekonomiku. Mimo jiné se Brexitu ve svém vystoupení věnoval i prezident ECB Mario Draghi. Ten prohlásil, že ECB rozsáhle konzultuje s ostatními centrálními bankami i MMF, ale že ECB pro případ Brexitu nemá konkrétní plán. Prezident ECB mimo jiné obhajoval negativní sazby, nicméně zdůraznil nutnost dalších kroků směřujících ke zvýšení investic na úrovni EU.

Radost evropským centrálním bankéřům včera udělal i německý ústavní soud. Ten se ve svém rozhodnutí ztotožnil s argumentací Evropského soudního dvora a definitivně zamítl omezení účasti německých institucí na programu OMT.

Dnešní kalendář ekonomických událostí je poměrné krátký. Ve Spojených státech podle odhadů trhu i SG v květnu dále vzrostly prodeje stávajících nemovitostí. V eurozóně by podle odhadů ekonomů SG mělo pokračovat vylepšování důvěry spotřebitelů, i když volnějším tempem než v předchozích dvou měsících.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.