Euro zpět na 1,12 USD/EUR

09:16 | Redakce W4T | Diskuze

Americký dolar se propadnul zpět k hodnotám okolo 1,12 USD/EUR. Za tímto pohybem stálo hlavně asijské obchodování. Investoři přehodnotili svůj výhled pro měnovou politiku japonské centrální banky a znovu otevřeli své pozice v jenu a odklonili se od dolaru. Primárně tedy dolar oslabil proti japonské měně, ale kurz společné evropské měny se s ním svezl. Americký dolar oslabuje od začátku letošního roku. Může za to do jisté míry pokles cen amerických aktiv, když například index S&P 500 tento rok již ztratil skoro 9 %.

Foto: Public Domain

 

Včerejší údaje z Francie o spotřebitelské důvěře byly povzbudivé a potvrzují, že oživení v zemi galského kohouta pokračuje a je tažené domácí spotřebou. Dnes se pozornost v Evropě přesunula do Německa, kde byla hned ráno zveřejněna průmyslová produkce a údaje o zahraničním obchodě. Německá průmyslová produkce meziměsíčně ubrala 1,2 %. Za jejím poklesem stojí zejména slabší zahraniční poptávka. Ta se projevuje i v záporné dynamice zahraničního obchodu, když v prosinci klesly exporty i importy o 1,6 % m/m.

Ve Spojených státech budou zveřejněny další dílčí údaje z trhu práce. Jedná se o počet otevřených pracovních pozic (JOLTS Job Openings). Ten by sice měl o 100 000 klesnout, nicméně stále se drží na velmi slušných úrovních. Dalším zveřejněným údajem bude stav velkoobchodních zásob. Ekonomové SG očekávají, že ty v prosinci poklesly o 0,1 %. Ani jeden z údajů nepatří mezi ty nejsledovanější, a proto by neměly způsobit výrazné výkyvy na devizovém trhu.   

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.