Euro zatím své dolarové pozice drží

21.06.2016 08:13 | fa ra | Diskuze

Během včerejší evropské seance euro drželo svou relativně silnou pozici vůči dolaru, když se kurz pohyboval kolem hladiny 1,1350 EUR/USD. Společná evropská měna tak stále odolává navzdory tomu, že se blíží termín britského referenda, které se uskuteční ve čtvrtek.

Foto: Web4Trader

Podporu získala evropská měna na základě posledních průzkumů, kdy se opět do čela dostali zastánci setrvání Velké Británie v Evropské unii. Nicméně aktuálně zveřejněný průzkum opět ukazuje na lehkou převahu zastánců „Brexitu“ (44 % ku 42 %).

Samotný ekonomický kalendář byl včera velmi chudý a žádné čerstvé fundamentální informace nepřinesl. Dnešní den by to přeci jen mělo být o něco zajímavější, když bude publikován německý ZEW index očekávání investorů za červen. Očekáváme další mírný vzestup indikátoru a mazání ztrát, které index vykázal v prvních měsících letošního roku. Za zlepšením ZEW indexu by mělo stát především zklidnění situace na akciových trzích, naopak opačně působí obavy související s rizikem „Brexitu“. Potenciál ovlivnit finanční trhy má i rozhodnutí německého ústavního soudu o legálnosti programu OMT, které se očekává dnes.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.