Euro si vůči dolaru opatrně začíná vylepšovat svoji pozici

08:26 | Redakce W4T | Diskuze

Euro si vůči dolaru opatrně začíná vylepšovat svoji pozici. Ve středu posílilo o 0,3 % a posunulo se na 1,11 USD/EUR. Vůči dolaru si polepšila i libra, která posílila na 1,35 USD/GBP. Trhy si tak postupně začínají zvykat na nové status quo a do popředí se opět začnout dostávat data z reálné ekonomiky.

Včerejší dvoudenní zasedání Evropské rady skončilo očekávaným výsledkem. Ta zdůraznila, že pokud bude chtít Velká Británie přístup na jednotný trh, bude muset respektovat všechny čtyři základní svobody, tedy volný pohyb zboží, služeb, kapitálu a především osob.

Ve Spojených státech budou dnes zveřejněna pouze pravidelná týdenní data z trhu práce (počet stávajících a počet nových dávek v nezaměstnanosti). Ta si podle konsenzu trhu nepatrně pohorší. Zajímavější bude dění v eurozóně, kde bude zveřejněn první odhad červnové inflace. Ta by se podle ekonomů SG měla vyhoupnout ze záporného teritoria na +0,1 % y/y, přičemž díky efektu statistické základny, by měl růst inflace pokračovat i v následujících měsících. I tak to ale s inflací v eurozóně nebude letos slavné. V průměru by za celý rok měla dosáhnout 0,4 %, zatímco příští rok by to mělo být 1,5 %. V Německu budou zveřejněna data z trhu práce. Červnová míra nezaměstnanosti bude pravděpodobně stagnovat na 6,1 %, zatímco počet nezaměstnaných o 8 tis. poklesne.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.