Euro si připisuje další zisky

19.04.2016 08:39 | fa ra | Diskuze

I přes nedostatek zajímavějších údajů euro vůči dolaru během pondělního obchodování posílilo o 0,4 % na 1,13 USD/EUR. Pokračovala tak korekce, kterou euro započalo po slabších amerických datech zveřejněných koncem minulého týdne.

Ve Spojených státech dnes budou zveřejněna březnová data z trhu nemovitostí. Ta by si měla mírně polepšit. Meziroční růst by měl vykázat jak počet nově zahájených staveb (+0,4 m/m), tak počet vydaných stavebních povolení (+0,2 % m/m).

V eurozóně dnes ECB zveřejní výsledek průzkumu úvěrových podmínek na bankovním trhu (Bank Lending Survey). Průzkum pravděpodobně ukáže další uvolnění úvěrových podmínek v bankovním sektoru pro podniky, přičemž podmínky pro domácnosti zůstaly zřejmě nezměněny. Čistá poptávka po úvěrech v podnikovém sektoru v Q4 15 výrazně rostla, přičemž banky předpokládaly, že tento trend bude pokračovat i v Q1 16.

Vzhledem k nejistotě spojené s vývojem na finančních trzích a s globálním výhledem, však březnový průzkum může ukázat pokles poptávky po úvěrech. Německý ZEW index by si měl ve složce očekávání polepšit ze 4,3 bodu v březnu na 6,7 bodu v dubnu. Ve složce hodnotící současnou situaci však index naopak podle ekonomů SG 0,5 bodu ztratí (na 50,2 bodu).

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.