Euro proti dolaru včera kvůli ECB ve znamení vysoké volatity

08:11 | fa ra | Diskuze

Euro se včera proti dolaru pohybovalo jako na houpačce, a to kvůli zasedání ECB. Zatímco během dopoledne se kurz ještě za naprostého klidu postupně přibližoval z kotací u 1,1000 k 1,0950 USD/EUR, úderem 13:45, kdy byl výsledek jednání ECB oznámen, euro prudce spadlo až téměř k 1,0820 USD/EUR. Nicméně na následující tiskové konferenci prezident M. Draghi uvedl, že již nepředpokládá další snižování úrokových sazeb a ECB přesune váhy směrem k neúrokovým nástrojům. Euro se tak v průběhu americké seance dostalo až k 1,1200 USD/EUR.

Foto: Gerd AltmannECB využila celou paletu svých nástrojů, dopad z tohoto překvapení se ale udržel zhruba hodinu a půl. Zdá se, že trhy příliš nevěří tomu, že by tyto kroky byly dostatečné pro dosažení inflačního cíle ECB. Zároveň hráči na trhu i ve světle slov prezidenta ECB o předpokladu stabilních sazeb pochybují, že má centrální banka prostor pro další agresivní kroky, které by byly účinné. Zdá se tedy, že prostor pro oslabení společné evropské měny je velmi omezen, a to i za předpokladu, že americká centrální banka bude zvedat úrokové sazby velmi pomalu.

Závěr týdne již nebude z fundamentálního pohledu tak zajímavý. Z velkých zemí se dočkáme čísel z italské průmyslové výroby. Po pozitivním překvapení z Německa a Francie je i u Itálie šance na solidní vstup jejího průmyslového sektoru do roku 2016. Německá finální čísla inflace by nijak překvapit neměla a z USA se dočkáme pouze nezajímavých dovozních cen za únor. Po včerejším volatilním dni tak lze pro dnešek čekat spíše klidnější kurzový vývoj před tím, než se z počátku nového týdne začne trh připravovat na výsledek jednání amerických centrálních bankéřů. Ten bude oznámen příští středu večer.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.