Euro proti dolaru bez výraznějšího trendu

09:14 | Redakce W4T | Diskuze

Kurz společné evropské měny proti americkému dolaru včera nezaznamenal výraznější výkyvy. Dolaru k ziskům nepomohly ani dobré výsledky z průmyslu či vyšší než očekávaný růst průmyslových cen. Kurz USD/EUR tak otevírá své evropské obchodování na úrovni 1,115.

Foto: Gerd Altmann

 

Zápis ze zasedání americké centrální banky byl úplně v souladu s nedávnými vystoupeními jednotlivých členů FOMC. Fed tolik neznepokojuje oslabení ekonomiky v posledním čtvrtletí roku 2015, protože údaje z trhu práce ukazují stále dobré výsledky. Finanční podmínky v ekonomice se podle Fedu od prosince utáhly, což implikuje, že pro letošní rok by se měla snížit očekávaná trajektorie růstu úrokových sazeb. Debata byla také o rizikách prognózy. Stále více členů se domnívá, že rizika již nejsou vyrovnaná, ale spíše na spodní straně výhledu. Jestliže se tento názor ukáže jako většinový, další zvyšování sazeb by se odsunulo o několik měsíců.

 Dnešní pozornost se přesune do Evropy. Zápis ze zasedání ECB pomůže odhalit další detaily o tom, jak hluboké je odhodlání ECB dále uvolňovat měnovou politiku. Podle našeho odhadu na březnovém zasedání dojde k dalšímu snížení depozitní sazby ECB i k prodloužení programu odkupu aktiv. Evropská rada by dnes měla ladit dohodu s Velkou Británií. K hlasování o této dohodě by v radě mohlo dojít již zítra. Odsouhlasení dohody, která dá Británii velkou šanci na setrvání v EU, by mělo podpořit jak společnou evropskou měnu, tak libru. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.