Euro po zveřejnění výsledku jednání FOMC zpět nad 1,10

28.07.2016 08:44 | Redakce W4T | Diskuze

Eurové zisky dosáhly včera večer po zveřejnění výsledku jednání FOMC téměř jednoho centu. Po převážnou většinu včerejšího obchodního dne se totiž kurz držel stabilní těsně pod hladinou 1,10 USD/EUR. Publikace výsledků jednání amerických centrálních bankéřů ale kurz posunula až k 1,1080 USD/EUR.

 

I když prohlášení FOMC znělo mnohem méně holubičím tónem než to červnové, příslibu rychlého zvyšování dolarových úrokových sazeb jsme se nedočkali. Pozitivně byla po dubnovém a květnovém zklamání hodnocena červnová statistika z trhu práce a možná poněkud překvapivě centrální bankéři nijak zásadně nevěnovali významnější pozornost výsledku britského referenda. Krátkodobá rizika se podle nich snižují. Domníváme se, že aby se Fed odhodlal k dalšímu zvýšení úrokových sazeb, musí opět začít vnímat rizika minimálně jako vyrovnaná.

Po včerejším FOMC je dnešní ekonomický kalendář opět celkem bohatý. Hned dopoledne přijde série evropských čísel. Za eurozónu budou publikovány červencové indikátory důvěry. Jako celek by ekonomický sentiment v eurozóně měl zaznamenat mírné zhoršení, nicméně i tak by měl být výsledek konzistentní s ekonomickým růstem o 0,3 % q/q pro Q3 16 (aktuální prognóza SG pro toto čtvrtletí počítá s 0,4 % q/q). Z předběžných dat již víme, že se nepatrně snížila spotřebitelská důvěra, na výsledek britského referenda by tak nejmarkantněji měl doplatit sentiment v průmyslovém sektoru. Z Německa se dnes dočkáme čísel z trhu práce za červenec. Míra nezaměstnanosti by měla stagnovat na nízkých 6,1 %, přičemž počet nezaměstnaných Němců by se mohl v absolutním vyjádření (po sezónním očištění) dále snížit. Silný trh práce je příslibem budoucí spotřebitelské poptávky i růstu mezd. To by se časem mělo projevit i v inflačním vývoji. Předběžná inflační čísla za červenec by měla reflektovat poprvé po čtyřech měsících snížení cen pohonných hmot, ceny potravin zřejmě stagnovaly, jádrová inflace pak měla mírně růst. V meziročním vyjádření by se tak inflace měla třetí měsíc v řadě zvedat. Pro samotný červenec na 0,3 % y/y. Ve zbytku roku bude statistická základna hrát ve prospěch rychlého vzestupu inflace nad 1,0 % y/y. Z USA se jako každý čtvrtek dočkáme týdenního počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti. Publikován pak bude ještě červencový Fed indexu průmyslové aktivity z Kansasu.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.