Euro na úvod týdne s podporou

08:42 | fa ra | Diskuze

Společná evropská měna si včera vůči dolaru polepšila o zhruba tři čtvrtiny procenta. Zatímco včerejší asijská seance začínala na kotacích u 1,0820 USD/EUR, v průběhu amerického obchodování již byl kurz téměř o cent výše.

Foto: Gerd AltmannEuru pomohla finální čísla PMI indexů z velkých evropských zemí (Německo, Francie) i eurozóny jako celku. Ta potvrdila, že přelom roku byl ve znamení zvyšující se aktivity. Náladu též podpořili členové vedení ECB Smets a Nowotny. Vyzvali k uvážlivosti v tržních očekáváních ohledně dalšího nastavení měnové politiky. Ta bude na březnovém zasedání podrobena diskusi, která může vyústit v další uvolnění měnových podmínek. To však dle jejich pohledu nemusí být nutně agresivní. Naopak dolaru příliš nepomohla statistika ISM indexu průmyslové aktivity.

I když výsledek mírně překonal tržní očekávání, index zůstává v pásmu kontrakce a navíc byla směrem k horšímu revidována prosincová hodnota. A zklamání přinesla i prosincová stavební výroba.

I dnešek přinese některé zajímavé ekonomické ukazatele. Z Německa se dočkáme lednových čísel z trhu práce. Očekává se další snížení absolutního počtu nezaměstnaných Němců. Míra nezaměstnanosti by měla stagnovat na prosincových 6,3 %. A stagnaci na prosincových 10,5 % by měla vykázat míra lednové nezaměstnanosti i za celou eurozónu.

Ze Spojených států se dočkáme ISM indexu z New Yorku a únorového IBD/TIPP indexu ekonomického sentimentu. Rozhodně se nejedná o nejdůležitější indikátory, těmi bude v závěru týdne zveřejněná statistika z amerického trhu práce za leden. Euro by tak dnes mělo své sinější pozice držet.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.